Trwa ładowanie...

SOR bez lekarzy. Radom ma problem

Wszystko wskazuje na to, że zabraknie lekarzy, którzy dyżurować będą na oddziale ratunkowym radomskiego szpitala. Problemu z obsadą nie rozwiązały nawet wyższe stawki zaproponowane lekarzom. Ci rezygnują przez nadmiar pracy.

SOR bez lekarzy. Radom ma problemŹródło: PAP, fot: Piotr Polak
d3rford
d3rford

- Z informacji dyrektora szpitala wynika, że zostały wyczerpane wszelkie możliwości obsadzenia dyżurów - donosi portal echodnia.eu.

W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym dyżuru na SOR nie będzie 1 kwietnia. Wciąż nie wiadomo, czy odbędzie się 5, 13, 15, 19 i 23 kwietnia. W tym czasie chorzy mają być przyjmowani w Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i innych szpitalach.

Nadmiar pacjentów

Położenie szpitala w ścisłym centrum miasta sprawia, że większość chorych trafia tu, a nie do drugiej, położonej na obrzeżach miasta placówki. Lekarze skarżą się na przeciążenie pracą, które wynikać ma właśnie z nadmiaru przyjmowanych pacjentów. Dyrekcja starała się zatrudnić dodatkowych lekarzy. Bezskutecznie.

d3rford

Rozwiązaniem mają być naprzemienne ostre dyżury, które pełnić będą oba szpitale. - Wiemy, że szpital na Józefowie jest znacznie mniej obciążony i ma możliwości przyjmowania pacjentów. Mam nadzieję, że takie rozwiązanie pozwoli w jak najkrótszym czasie ustabilizować sytuację - mówi na łamach lokalnego portalu wiceprezydent miasta Jerzy Zawodnik.

Marszałek reaguje

Na niepokojące doniesienia zareagował wicemarszałek województwa Rafał Rajkowski. Poinformował, że skontaktował się z prezesem Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego. Placówka ma być gotowa, aby przyjąć wszystkich pacjentów, którzy będą wymagać pomocy.

- Pragnę zatem uspokoić wszystkich Państwa i zapewnić, że władze Województwa Mazowieckiego dołożą wszelkich starań by zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej - podsumował na Facebooku.

d3rford
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rford
Więcej tematów