Trwa ładowanie...
30-03-2015 19:50

Sondaż prezydencki. Komorowski i Duda tracą dużo

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę Bronisław Komorowski zdobyłby 42 proc. głosów - wynika z najnowszego sondażu Millward Brown dla "Faktów" TVN. To spadek o 4 punkty proc. w porównaniu z poprzednim badaniem. Poparcie dla jego głównego rywala Andrzeja Dudy także spada. Kandydat PiS może liczyć na 26 proc. głosów. Natomiast najwięcej zyskuje Magdalena Ogórek.

Sondaż prezydencki. Komorowski i Duda tracą dużoŹródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
dzu0rst
dzu0rst

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się 5 kwietnia, na obecnego prezydenta swój głos oddałoby 42 proc. badanych. To spadek o 4 punkty procentowe w porównaniu z sondażem z 16 marca.

Na drugim miejscu znalazł się Andrzej Duda, który może liczyć na 26 proc. głosów. Poparcie dla kandydata PiS również spadło. W poprzednim badaniu uzyskał o 5 punktów proc. więcej.

Ze swojego wyniku może być natomiast zadowolona kandydatka SLD na prezydenta. Na Magdalenę Ogórek zagłosowałoby 7 proc. ankietowanych - o 3 punkty proc. więcej niż w poprzednim sondażu.

dzu0rst

O 2 punkty procentowe wzrosło poparcie także dla Janusza Korwin-Mikkego. Kandydat partii KORWiN uzyskał 6 proc. głosów. O 1 punkt więcej uzyskał także kandydat PSL Adam Jarubas. Może liczyć na 2 proc. głosów.

Spadło natomiast poparcie dla Pawła Kukiza i Janusza Palikota. W najbliższą niedzielę na Pawła Kukiza zagłosowałoby 4 proc. wyborców - co oznacza spadek o 1 punbkt procentowy w stosunku do poprzedniego sondażu, zaś na Janusza Palikota - 3 proc. (równiez spadek o 1 punkt proc.).

Kandydat Ruchu Narodowego Marian Kowalski może liczyć na 1 proc. głosów - bez zmian w porównaniu z poprzednim badaniem.

Frekwencja w pierwszej turze wyniosłaby 62 proc.

dzu0rst
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzu0rst
Więcej tematów