Trwa ładowanie...
d3qq1wm

Sondaż prezydencki. Komorowski i Duda tracą dużo

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę Bronisław Komorowski zdobyłby 42 proc. głosów - wynika z najnowszego sondażu Millward Brown dla "Faktów" TVN. To spadek o 4 punkty proc. w porównaniu z poprzednim badaniem. Poparcie dla jego głównego rywala Andrzeja Dudy także spada. Kandydat PiS może liczyć na 26 proc. głosów. Natomiast najwięcej zyskuje Magdalena Ogórek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sondaż prezydencki. Komorowski i Duda tracą dużo
(WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
d3qq1wm

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się 5 kwietnia, na obecnego prezydenta swój głos oddałoby 42 proc. badanych. To spadek o 4 punkty procentowe w porównaniu z sondażem z 16 marca.

Na drugim miejscu znalazł się Andrzej Duda, który może liczyć na 26 proc. głosów. Poparcie dla kandydata PiS również spadło. W poprzednim badaniu uzyskał o 5 punktów proc. więcej.

Ze swojego wyniku może być natomiast zadowolona kandydatka SLD na prezydenta. Na Magdalenę Ogórek zagłosowałoby 7 proc. ankietowanych - o 3 punkty proc. więcej niż w poprzednim sondażu.

d3qq1wm

O 2 punkty procentowe wzrosło poparcie także dla Janusza Korwin-Mikkego. Kandydat partii KORWiN uzyskał 6 proc. głosów. O 1 punkt więcej uzyskał także kandydat PSL Adam Jarubas. Może liczyć na 2 proc. głosów.

Spadło natomiast poparcie dla Pawła Kukiza i Janusza Palikota. W najbliższą niedzielę na Pawła Kukiza zagłosowałoby 4 proc. wyborców - co oznacza spadek o 1 punbkt procentowy w stosunku do poprzedniego sondażu, zaś na Janusza Palikota - 3 proc. (równiez spadek o 1 punkt proc.).

Kandydat Ruchu Narodowego Marian Kowalski może liczyć na 1 proc. głosów - bez zmian w porównaniu z poprzednim badaniem.

Frekwencja w pierwszej turze wyniosłaby 62 proc.

d3qq1wm

Podziel się opinią

Share
d3qq1wm
d3qq1wm
Więcej tematów