Trwa ładowanie...
devgkye

Śnieżyce dają się we znaki kierowcom

Po kilkunastu dniach wiosennej pogody w środę nastąpiło ochłodzenie. W wielu miejscach kraju obficie pada śnieg i śnieg z deszczem. Wieje też silny wiatr.

Share
devgkye

Policja apeluje do kierowców, by zachowali szczególną ostrożność podczas jazdy. Marcin Szyndler z Komendy Głównej Policji zwrócił uwagę, że podróżowanie samochodem w takich warunkach bywa niebezpieczne: przyczepność na ośnieżonej nawierzchni jest dużo słabsza niż zazwyczaj, w takich warunkach należy więc jeździć wolniej i nie wykonywać gwałtownych manewrów.

Jerzy Śledź z Generalnej Dyrekcji Dróg Publicznych powiedział, że niewielkie utrudnienia występują na części dróg województw zielonogórskiego, dolnośląskiego i zachodniopomorskiego. Są to głównie błoto pośniegowe i bardzo krótkie odcinki śliskie.

Ślisko jest także w województwie świętokrzyskim, gdzie drogi są często pokryte warstwą błota pośniegowego. Na trasie numer 753 Kielce - Ostrowiec Świętokrzyski w miejscowości Bartoszowiny drogę zablokował TIR. W korku utknęły kolejne ciężarówki. Kierowcy jadący tą trasą powinni zachować szczególną ostrożność.

Także w całym województwie lubelskim występują opady mokrego śniegu. Pracownicy Zarządu Wojewódzkiego Generalnej Dyrekcji Dróg Publicznych rozpoczęli całodobowe dyżury. Synoptycy zapowiadają nadciągające od zachodu śnieżyce. (iza)

devgkye
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
devgkye
devgkye
Więcej tematów