Trwa ładowanie...
d3vys1p

Smoktunowicz: o broń powinno być łatwiej

Każdy, kto jest zdrowy psychicznie, ma stałe zameldowanie i nie był karany, będzie mógł otrzymać pozwolenie na trzymanie w domu broni - proponuje senator Robert Smoktunowicz (niezrzeszony).

Share
d3vys1p

Taką propozycję nowelizacji ustawy o broni i amunicji Smoktunowicz złożył w czwartek w senackiej Komisji Ustawodawstwa i Praworządności.

Obecnie, by otrzymać pozwolenie na broń, należy spełnić szereg warunków, m.in. przekonać komendanta wojewódzkiego policji, że jest ona potrzebna, nie być karanym, mieć nienaganną opinię i uzyskać zaświadczenie o tym, że nie jest się psychicznie chorym.

Smoktunowicz proponuje wprowadzenie dwóch rodzajów pozwoleń na posiadanie broni - bez prawa jej noszenia i z prawem noszenia (obecnie pozwolenie jest jedno, obojętnie, czy broń nosi się przy sobie, czy trzyma w domu).

d3vys1p

Pierwsze pozwolenie - jak proponuje senator - będzie uprawniać do posiadania i noszenia broni wyłącznie na terenie nieruchomości, w miejscu stałego zamieszkania. Drugie - ma odpowiadać dzisiejszemu pozwoleniu na broń i dawałoby prawo do noszenia broni również poza miejscem zamieszkania.

W myśl noweli, osoba mająca pozwolenie na broń w domu z chwilą wyjścia z nią na ulicę - traci pozwolenie. Warunki uzyskania pozwolenia na posiadanie broni z prawem noszenia pozostałyby bez zmian. (an)

d3vys1p

Podziel się opinią

Share
d3vys1p
d3vys1p
Więcej tematów