Trwa ładowanie...
d3kff0l

Śledczy odnaleźli męża zabitej w Bytowie 48-latki. Najprawdopodobniej popełnił samobójstwo

Kolejna odsłona tragedii w Bytowie (woj. pomorskie). Poszukiwany od końca sierpnia mąż 48-letniej kobiety, został znaleziony martwy. Wiele wskazuje, że śmierć pary poprzedziła rodzinna awantura.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Śledczy odnaleźli męża zabitej w Bytowie 48-latki. Najprawdopodobniej popełnił samobójstwo
(WP.PL, Fot: Tomasz Gdaniec)
d3kff0l

54-letni Leszek K. zaginął pod koniec sierpnia. - Miejsce oraz okoliczności odnalezienia ciała wskazują, że doszło do samobójstwa poprzez powieszenie się. Jednak ostateczny rezultat poznamy po zapoznaniu się z wynikami sekcji zwłok. Jest ona zaplanowana na poniedziałkowe popołudnie - mówi Wirtualnej Polsce prok. Małgorzata Borek, zastępca Prokuratora Rejonowego w Bytowie.

54-latek był widziany po raz ostatni 27 sierpnia wczesnym rankiem. Jeden z sąsiadów widział go, wsiadającego do samochodu. Po chwili Leszek K. miał ruszyć z dużą prędkością. Śledczy odnaleźli porzucone auto kilkanaście kilometrów od miasta. Było pozostawione na poboczu. Nie wiadomo, co mężczyzna dalej zrobił, szedł pieszo, czy przesiadł się do innego samochodu.

Do tragicznych zdarzeń doszło pod koniec sierpnia w Bytowie. Wracający z pracy syn znalazł w mieszkaniu ciało 48-letniej matki. Miała poranioną szyję. Widać na niej było rany cięte. Kobieta leżała w kałuży krwi. Obok niej leżał nóż do chleba. Lekarze ustalili, że do śmierci doszło wczesnym rankiem. W mieszkaniu zabezpieczono liczne ślady. Wiele wskazuje, że śmierć została poprzedzona awanturą. Z nieoficjalnych informacji wynika, że została ona wywołana przez kobietę, która miała rozważać decyzję o rozwodzie i związaniu się z inną osobą.

d3kff0l

- Nasi funkcjonariusze nigdy nie interweniowali w tym domu w związku z kłótniami, czy też przemocą domową - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską aspirant Michał Gawroński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Bytowie.

Jak wynika z policyjnych statystyk, każdego dnia w Polsce dokonywane jest jedno morderstwo. Jednak od roku 2003 zauważalny jest trend spadkowy liczby stwierdzonych przestępstw zabójstwa. Ich liczba w roku 2014 zmniejszyła się o połowę w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Katalog przyczyn popełnianych zabójstw jest od wielu lat bardzo podobny. W większości przypadków decydują względy emocjonalne – najczęściej konflikty na tle rodzinnym (29 proc.) oraz wybryki chuligańskie (24 proc.), motywacje rabunkowe i seksualne (7 proc.). Tylko jeden procent zabójstw dokonywanych jest na zlecenie. W pozostałych przypadkach przyczyny pozostają nieznane.

d3kff0l

Podziel się opinią

Share
d3kff0l
d3kff0l
Więcej tematów