Trwa ładowanie...

Poważne ograniczenie w centrum Katowic. "Strefa 30" weszła w życie

Od poniedziałku kierowcy muszą liczyć się ze sporymi zmianami w centrum Katowic. Do życia weszła od dawna zapowiadana "strefa 30".

Poważne ograniczenie w centrum Katowic. "Strefa 30" weszła w życieŹródło: Materiały prasowe, fot: UM Katowice
d2vfrb4
d2vfrb4

O ograniczeniach od kilku dni informują kierowców pionowe i poziome oznaczenia. Zmiany mają poprawić komfort poruszania się w mieście i zwiększyć bezpieczeństwo pieszych.

- Od poniedziałku na części ulic w centrum będzie obowiązywał dominujący ruch pieszo-rowerowy. Dotyczy to ulic: Mariackiej, Stanisława, Mielęckiego czy Dyrekcyjnej. Po zakończeniu remontów w tej części miasta dołączą do nich ulice: 3 Maja, Stawowa, Wawelska, Staromiejska oraz Rynek i Plac Szewczyka. Oznacza to, że oprócz pieszych i rowerzystów na tym terenie dopuszczony będzie wyłącznie ruch tramwajów i pojazdów związanych z jego niezbędną obsługą – mówi Wirtualnej Polsce przedstawiciel magistratu.

W poniedziałkowy poranek policja informuje kierowców o zmianach, ale jak przekazali mundurowi, dzisiaj obejdzie się bez wystawiania mandatów.

- Chcemy przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo pieszych, ale i dać szansę na adaptacje kierowcom. Dlatego dzisiaj dla spieszących się kierowców, będą tylko upomnienia - opowiada jeden z funkcjonariuszy w centrum Katowic.

Wprowadzenie "Strefy 30" było analizowane przez zespół ds. polityki rowerowej w Katowicach. Za sprawą mieszkańców i cyklistów, zdecydowano się wprowadzić miejsca z ograniczeniami prędkości.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2vfrb4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vfrb4
Więcej tematów