Trwa ładowanie...

Biła dwumiesięczną córkę i podała jej amfetaminę. Tragedia w Dąbrowie Górniczej

Przed wymiar sprawiedliwości trafi kobieta z Dąbrowy Górniczej, która oskarżona jest o zabójstwo dwumiesięcznej córeczki. Dziewczynka była bita, a przed śmiercią podano jej amfetaminę.

Share
Biła dwumiesięczną córkę i podała jej amfetaminę. Tragedia w Dąbrowie Górniczej
Biła dwumiesięczną córkę i podała jej amfetaminę. Tragedia w Dąbrowie GórniczejŹródło: Materiały WP, Fot: Adobe
d4h0vmw

Wkrótce ruszy sprawa matki, która jest oskarżona o zabójstwo dwumiesięcznej córki, a także znęcanie się nad nią ze szczególnym okrucieństwem.

Tragedia w Dąbrowie Górniczej. Matka odpowie za śmierć córeczki

Do tragedii doszło w Dąbrowie Górniczej, ale sprawą zajmuje się prokuratura Okręgowa w Katowicach i do właśnie do tamtejszego sądu okręgowego trafiła sprawa. Jak wynika z udzielonych informacji, aktem oskarżenia objęty jest także ojciec zmarłej dziewczynki.

d4h0vmw

Mężczyzna ma odpowiedzieć za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez sprawowanie niewłaściwej opieki nad dzieckiem.

"Wiem, kto to robi - to bardzo znana osoba". Joanna Scheuring-Wielgus składa zawiadomienie ws. gróźb

Dąbrowa Górnicza. Biła je i podawała narkotyki. Dziecko zmarło

Dwumiesięczna dziewczynka zmarła na skutek urazów głowy, a także zatrucia narkotykami. Do tragedii doszło w Dąbrowie Górniczej we wrześniu 2020 roku. Do mieszkania, w którym mieszkała rodzina, zostały wezwane służby. Przybyli na miejsce ratownicy stwierdzili zgon dziecka.

- Z powodu ujawnionych śladów na ciele dziecka o zdarzeniu powiadomiona została policja i prokuratura, a następnie rodzice dziecka zostali zatrzymani. W sprawie wszczęto śledztwoprzekazała w rozmowie z PAP prok. Marta Zawada-Dybek, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

d4h0vmw

Jak wynika z ustaleń śledczych, kobieta miała znęcać się nad córeczką już od momentu jej urodzenia. - Dowody zgromadzone w sprawie wskazują, iż w nocy z 10 na 11 września 2020 roku, działając z zamiarem pozbawienia życia, kobieta uderzyła dziecko kilkukrotnie oraz podała mu do spożycia narkotyki, co skutkowało jego zgonem - dodała prokurator.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4h0vmw

Podziel się opinią

Share
d4h0vmw
d4h0vmw
Więcej tematów