Trwa ładowanie...
d1gsgsg

Sfałszował akcje za 8 milionów euro

Biznesmen z Wrocławia Michał L. wprowadził na holenderską giełdę podrobione świadectwa udziałowe - ustalili dolnośląscy policjanci. Wartość papierów to prawie 8,5 mln euro.

d1gsgsg
d1gsgsg

Pod koniec ubiegłego roku dolnośląski biznesmen zdeponował w banku akcje holenderskiej firmy. Świadectwa udziałowe miały wartość prawie 30 mln zł - powiedział w poniedziałek Sławomir Cisowski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Następnie mężczyzna polecił przetransferować akcje na konto w innym banku w Luksemburgu i tam je sprzedać. Uzyskane w ten sposób pieniądze trafiały na konta w kilku krajach Europy Zachodniej, m.in. we Francji i w Szwajcarii. Okazało się, że osobą upoważnioną do korzystania z tych kont jest właśnie Michał L.

Policja ustaliła, że wprowadzone przez niego świadectwa są podrobione - numery serii naniesiono na nie przy pomocy drukarki. Papiery prawdopodobnie zostały skradzione w 1998 roku z holenderskiej firmy finansowej.

W ten sposób na giełdę w Holandii trafiły i nadal funkcjonują tam podrobione akcje o wartości prawie 8,5 mln euro. Michała L. jeszcze nie zatrzymano. Mężczyzna najprawdopodobniej ukrywa się za granicą. (aka)

d1gsgsg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gsgsg
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj