WP

Schetyna: Kaczyński tego już nie kontroluje

PiS może obiecać, ale są nieudolni, nie ma tam team spirit, Jarosław Kaczyński tego nie kontroluje, to partia na zjeżdżalni - mówił w porannym programie WP Grzegorz Schetyna - To kwestia czasu, kiedy staną przed rzeczywistymi problemami, których nie będą już potrafili rozwiązać - dodał szef PO.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Schetyna: Kaczyński tego już nie kontroluje
(PAP/EPA, Fot: Darek Delmanowicz)
WP

"Nie uważam, że złapaliśmy zadyszkę"

Jeszcze we wtorek Grzegorz Schetyna uciekał od odpowiedzi na pytania programowe PiS. W środę gubił się w odpowiedziach, zaprzeczał deklaracjom Ewy Kopacz z przeszłości. - Nie uważam, że złapaliśmy zadyszkę - tłumaczył w czwartek w programie Wirtulanej Polski lider Platformy.

WP

Jak zaznaczył Schetyna w #dzieńdobryWP, "w ostatnich godzinach wyraźnie przekazaliśmy odpowiedzi na wszystkie punkty". (PO utrzyma 500+, nie podwyższy wieku emerytalnego, zlikwiduje IPN i zmieni CBA - przyp. red.).

Szef PO zapytany, co dziś odróżnia opozycję od rządzących, odpowiedział: "wszystko". - My jesteśmy partią racjonalną i twardym antypisem - dodał. Zdaniem Schetyny, w PiS trwają wewnętrzne spory i kłótnie. - Tam się zaczęła już wojna domowa. Tam jest walka wewnętrzna. To widać - stwierdził szef PO.

- PiS nie jest gotowy na zrobienie politycznego bum, nie mają pomysłu, świeżości, mają problem z wiarygodnością. Nie dam się wpisać w scenariusz, że na tyle przed wyborami będziemy przedstawiać ustawy, bo to zostanie zawłaszczone przez PiS, program pokażemy przed wyborami - ocenił Schetyna.

"Zdaliśmy test na przyzwoitość"

WP

Jednak to pytanie o uchodźców sprawia Schetynie największy kłopot. - Jest inna sytuacja w Europie, zdaliśmy test na przyzwoitość, bo byliśmy przy stole i wspieraliśmy solidarną politykę UE w sprawie uchodźców. Dziś nie ma problemu takiego, jak wtedy - mówił lider PO.

Jakie ostatecznie jest stanowisko największej partii opozycyjnej w kwestii uchodźców? Zdaniem Schetyny, trzeba oddzielić od siebie wyraźnie dwie kwestie - nielegalni imigranci z jednej strony, z drugiej polityczni uchodźcy. - Nie jesteśmy przeciwni przyjmowaniu uchodźców, dzielimy ich problemy na nielegalnych imigrantów i uchodźców. Jesteśmy otwarci na to, żeby przyjmować uchodźców politycznych, do czego nas zobowiązuje konwencja genewska - tłumaczył.

Polub WP Wiadomości
WP
WP