Trwa ładowanie...
d1b9hvu

Sąd nakazał władzom zatroszczyć się o migrantów w Calais

W wydanym w trybie pilnym orzeczeniu sąd w Lille na północy Francji nakazał w poniedziałek władzom podjęcie natychmiastowych kroków w celu zapewnienia migrantom koczującym w Calais dostępu do wody pitnej, sanitariatów i pryszniców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sąd nakazał władzom zatroszczyć się o migrantów w Calais
(Forum, Fot: PHOTOPQR/VOIX DU NORD)
d1b9hvu

Werdykt sądu administracyjnego, wydany na wniosek pozarządowych organizacji pomocowych, nie nakazuje otwarcia w Calais punktu przyjmowania migrantów. Niemiej stanowi on, że władze muszą w ciągu 10 dni podjąć kroki zapobiegające "narażeniu (migrantów) na nieludzkie lub poniżające traktowanie".

Szacuje się, że na ulicach Calais przebywa obecnie od 400 do 600 migrantów, którzy liczą, że przedostaną się do Wielkiej Brytanii przez kanał La Manche. Pochodzą głównie z Erytrei i Sudanu.

W piątek szef MSW Gerard Collomb złożył wizytę w Calais i wykluczył założenie tam ośrodka dla migrantów. Była to jego odpowiedź na obawy, że w Calais powstanie znowu dzikie obozowisko na kształt "dżungli", która została zlikwidowana w ub. roku. Ok 7 tys. migrantów przewieziono wówczas do różnych ośrodków we Francji.

d1b9hvu

Od końca maja, podobnie jak miało to miejsce za czasów istnienia "dżungli", zdarza się, że migranci blokują drogi, by spowolnić jadące w kierunku Wielkiej Brytanii pojazdy, i usiłują później wejść do zatrzymujących się samochodów. W wypadku spowodowanym przez taką blokadę zginął w ub. tygodniu polski kierowca.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d1b9hvu

d1b9hvu
d1b9hvu
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów