Trwa ładowanie...
d4h6xg8

Rubaszny styl starosty

Postępowanie karne w sprawie domniemanego molestowania seksualnego urzędniczki starostwa powiatowego wszczęła prokuratura w Częstochowie. Starosta Ireneusz S. wyjaśnił tymczasem, że być może jego styl bycia "jest odbierany przez niektórych jako zbyt rubaszny".
Share
d4h6xg8

Pod koniec marca 30-letnia Ewelina R. złożyła w prokuraturze doniesienie jakoby podczas wizyty delegacji częstochowskiego powiatu w powiecie bodeńskim w Niemczech starosta Ireneusz S. (PSL) miał jej składać propozycje spędzenia wspólnej nocy, a w busie, którym delegacja wracała do kraju, wicestarosta Stanisław K. (Wspólnota Samorządowa) nie ograniczył się do słów.

Kiedy urzędniczka dowiedziała się, że nie będzie z nią przedłużona umowa o pracę w starostwie, zdecydowała się wszystko ujawnić. W marcu odbyła kilka rozmów ze starostą Ireneuszem S., nagrywając je na ukryty magnetofon. Decyzję o wszczęciu "postępowania w sprawie" prokuratura podjęła po pierwszym przesłuchaniu Eweliny R., do którego doszło w czwartek, i po wstępnym zapoznaniu się z nagraniami.

"Wszczęto dochodzenie, przesłuchano pokrzywdzoną, zabezpieczono dostarczone przez nią kasety i dyktafon, zaplanowano kolejne czynności" - wyjaśnił prokurator Basiński. Ocenił, że postępowanie potrwa co najmniej kilka tygodni.

d4h6xg8

Obaj starostowie zaprzeczyli zarzutom urzędniczki natychmiast po ich upublicznieniu na specjalnie zwołanej konferencji prasowej. Starosta Ireneusz S. wyjaśniał m.in., że być może jego styl bycia "jest odbierany przez niektórych jako zbyt rubaszny". Oświadczył też, że "w drodze powrotnej było być może jakieś nieporozumienie między urzędniczką a wicestarostą", ale jego zdaniem nie miało ono poważnego charakteru. "Nie potwierdzam zarzutów. Czekam na ewentualne wezwanie do prokuratury" - oświadczył wicestarosta Stanisław K.

Starosta Ireneusz S. zasugerował też, że Eweliną R. kierowały pobudki natury politycznej. "Jestem jedynym starostą z PSL na 36 prezydentów i starostów w województwie śląskim" - powiedział. Według niego układ koalicyjny w powiecie (PSL-Wspólnota) nie podoba się SLD.

Kluby radnych PSL i Wspólnoty powiatu częstochowskiego wydały specjalne oświadczenie, w którym stwierdzają, że "spotkanie w powiecie bodeńskim przyniosło wiele korzyści dla powiatu częstochowskiego", a radni "w pełni popierają starostę i wicestarostę". (jask)

d4h6xg8

Podziel się opinią

Share
d4h6xg8
d4h6xg8
Więcej tematów