Trwa ładowanie...
d1w8ryp

Równe szanse

Share
d1w8ryp

Zwiększenie poczucia własnej wartości osób niepełnosprawnych, to główny cel programu "DOMINO - Równi w życiu". Od miesiąca działa on w Busku-Zdroju (woj. świętokrzyskie).

W ramach akcji stworzona zostanie baza danych o niepełnosprawnych z powiatu buskiego. Jej budowa zajmie rok, w trakcie którego powołany zostanie także koordynator projektu.

Na przyszły rok zaplanowano stworzenie pogotowia terapeutycznego z profesjonalną obsługą psychologiczną i medyczną. Planuje się także uruchomieniem centrum rehabilitacyjnego w szpitalach i ośrodkach pomocy społecznej. Stopniowo likwidowane będą bariery architektoniczne i komunikacyjne.

d1w8ryp

Rok trzeci zapełnią działania zmierzające do usamodzielnienia osób niepełnosprawnych. Szczególny nacisk położony będzie na stworzenie miejsc pracy i zorganizowanie sprzętu rehabilitacyjnego.

Inicjatorzy kampanii mają nadzieję, że uda się skłonić niepełnosprawnych do usamodzielnienia się. Najpierw jednak trzeba stworzyć jednakowe warunki rozwoju zawodowego i społecznego dla wszystkich.

Czas Powiśla
(kc/iw)

d1w8ryp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1w8ryp
Więcej tematów