Trwa ładowanie...

Rosja. Próba samospalenia

W niedzielę rano niedaleko stacji metra Twierskaja w Moskwie doszło do próby samospalenia. Na razie nie udało się ustalić, czy miało to związek z trwającymi obecnie w Rosji protestami w obronie Nawalnego.

Share
Rosja. Próba samospalenia
Rosja. Próba samospalenia Źródło: East News
d4hreyo

Nagranie, na którym zarejestrowano podjętą przez mężczyznę próbę samospalenia, opublikowano na kanale Baza na Telegramie. Mężczyzna miał polać się benzyną, a następnie podpalić.

Krótko po tym agencja Interfax poinformowała, że mężczyzna przeżył i jest mu udzielana pomoc.

W niedzielę w całej Rosji nadal trwają protesty w obronie represjonowanego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. W demonstracji w Moskwie wzięło udział około dwóch tysięcy osób - podała policja. Według portalu OWD-Info, monitorującego zatrzymania w Rosji, w całym kraju zatrzymano 3062 osoby, a 844 w samej stolicy.

d4hreyo

Protesty w Moskwie trwają

W Moskwie demonstrujący przemieścili się z centrum w stronę aresztu śledczego Matrosskaja Tiszyna, w którym osadzony jest Nawalny. W okolicach aresztu dochodzi do licznych zatrzymań. Jak donosi niezależny portal Otwarte Media, policja zatrzymuje także przypadkowych przechodniów.

Dwie godziny po rozpoczęciu demonstracji zatrzymana została Julia Nawalna - żona opozycjonisty. Do podobnych zatrzymań dochodzi w całym kraju. 120 osób zatrzymanych zostało we Władywostoku, w Krasnojarsku na Syberii policja na komisariaty trafiły 164 osoby, a w Petersburgu, gdzie akcja jeszcze trwa, zatrzymano 177 osób.

Zobacz także: Strajk Kobiet 29.01.2021. Rozmowa z Martą Lempart

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4hreyo

Podziel się opinią

Share
d4hreyo
d4hreyo
Więcej tematów