Trwa ładowanie...
d1djb7j

Rodzice prezesa Wolnych Konopi na wolności. Syn wpłacił 50 tys. zł kaucji

Rodzice Andrzeja Dołeckiego, zatrzymani podczas rutynowej kontroli straży granicznej w czerwcu bieżącego roku z pojemnikami z olejem z kwiatów konopi o wysokim stężeniu THC, są już na wolności. Prokurator wyraził zgodę na zamianę aresztu na 50 tysięcy kaucji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rodzice prezesa Wolnych Konopi na wolności. Syn wpłacił 50 tys. zł kaucji
(PAP, Fot: Tytus Żmijewski)
d1djb7j

- Pożyczyłem pieniądze i wpłaciłem kaucję. Rodzice są już wolni, rozmawiają w tej chwili z obrońcami - powiedział Wirtualnej Polsce Andrzej Dołecki, prezes stowarzyszenia "Wolne Konopie".

Andrzej Dolecki, prezes stowarzyszenia, które walczy o legalizację marihuany w Polsce, twierdzi, że rodzice nie zajmowali się handlem narkotykami. Olej był przeznaczony dla matki jego ojca, która cierpi na nowotwór trzustki.

- Prokurator chciał ją nawet przesłuchać, by stwierdzić, że naprawdę jest bardzo ciężko chora. Nie zdążył. Wczoraj w nocy babcia zmarła - opowiada WP Dołecki.

d1djb7j

Straż Graniczna zatrzymała Dariusza i Annę Dołeckich na jednej z ulic Jeleniej Góry w czerwcu tego roku. Mieli w aucie 1,2 litra oleju z konopi o dużym stężeniu THC. Prokurator przedstawił im zarzut wewnątrzwspólnotowego przemytu dużej ilości środków odurzających i wniósł do sądu o zastosowanie aresztu tymczasowego. Sąd rejonowy w Jeleniej Górze przychylił się do tej prośby. Jego decyzję podtrzymał następnie Sąd Okręgowy w tym mieście. Obrońcy małżeństwa Dołeckich zapowiadali wówczas, że zwrócą się do prokuratora o uchylenie lub zmianę zastosowanego środka zapobiegawczego.

Bardzo się cieszę, że moi rodzice są już na wolności. Szkoda jednak, że stało się to w takich okolicznościach. Śmierć babci bardzo wstrząsnęła naszą rodziną - mówi WP Dołecki.

Jego rodzicom wciąż grozi nawet do 15 lat więzienia.

d1djb7j

Podziel się opinią

Share
d1djb7j
d1djb7j
Więcej tematów