Trwa ładowanie...
d32nano

Rektor Politechniki Łódzkiej oskarżony o "propagowanie nienawiści"

Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą złożył doniesienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez rektora Politechniki Łódzkiej Stanisława Bieleckiego za "propagowanie morderstw, nienawiści i brak tolerancji". Chodzi o koncert podczas juwenaliów, na którym wystąpił zespół znany z piosenki nawołującej do palenia homoseksualistów.

d32nano
d32nano

Komitet wyjaśnia, że w maju 2012 roku rektor Politechniki zaprosił na koncert rapera Bas Tajpana który "posługując się ideologią faszystowską nawołuje w utworze "Chwasty" do mordowania członków mniejszości seksualnych". Według Komitetu w ten sposób rektor świadomie przyczynił się do "szerzenia ideologii nienawiści do mniejszości seksualnej oraz ideologii faszystowskiej".

Stowarzyszenie podkreśliło także, że dwukrotnie apelowało rektora o odwołanie koncertu, gdyż raper "od wielu lat nawołuje do mordowania ludzi i stanowi duże zagrożenia dla społeczeństwa".

Bas Tajpan podczas juwenaliów nie zaśpiewał jednak kontrowersyjnej piosenki "Chwasty" - podał "Dziennik Łódzki". Raper miał nawoływać do pozytywnych emocji i wołać: "Miłość, szacunek, braterstwo, pozytywna wibracja".

d32nano
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32nano
Więcej tematów