Trwa ładowanie...

Rekord w Bundestagu. Immunitet odebrano 22 posłom

Jak donosi niemiecka "Sueddeutsche Zeitung", w obecnej kadencji Bundetsagu padł rekord uchylania immunitetów. Straciły go aż 22 osoby.
Share
Rekord Bundestagu. W tej kadencji odebrano immunitety 22 osobom
Rekord Bundestagu. W tej kadencji odebrano immunitety 22 osobomŹródło: East News, Fot: JOHN MACDOUGALL/AFP/East News
d48xohm

W bieżącej kadencji immunitet parlamentarzystów był uchylany przez plenum 22 razy. Dotyczyło to 18 członków parlamentu, jak poinformowała "Sueddeutsche Zeitung". W poprzedniej kadencji odnotowano w sumie tylko cztery przypadki, w przedostatniej dziewięć.

Administracja Bundestagu nie potrafi wyjaśnić, czym spowodowany jest ten rozwój wypadków. Rzecznik parlamentu powiedział gazecie: "Administracja Bundestagu nie posiada informacji, dlaczego w tej kadencji wzrosła liczba postępowań." Bundestag nie jest informowany o wynikach śledztw i o wyrokach skazujących.

Rekord w Bundestagu. Immunitet odebrano 22 posłom

Z informacji zebranych przez portal internetowy Abgeordnetenwatch.de od zainteresowanych parlamentarzystów, odpowiedzialnych prokuratorów i sędziów, do których dotarła "SZ", do tej pory wydano jeden wyrok skazujący. Poseł AfD Sebastian Muenzenmaier został skazany na karę grzywny za pomocnictwo w niebezpiecznym uszkodzeniu ciała.

d48xohm

Wciąż toczy się postępowanie przeciwko dziewięciu posłom. Wśród nich są politycy chadecji podejrzani o udział w aferze z maseczkami Georg Nuesslein (dotychczas CSU) i Axel Fischer (CDU), a także poseł SPD Marcus Held. Socjaldemokrata jest oskarżony m.in. o defraudację i korupcję. Z powodu pandemii proces nie mógł się jeszcze rozpocząć.

Lech Wałęsa ocenił Jarosława Kaczyńskiego. Surowa diagnoza rządów PiS

Źródło: Deutsche Welle

Przeczytaj także:

Niemcy. Skandal w Bundestagu. Poseł podejrzany o korupcję

Rada Europy gani Niemcy. Chodzi o korupcję i lobbing

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d48xohm

Podziel się opinią

Share
d48xohm
d48xohm
Więcej tematów