Trwa ładowanie...
db9bval
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
rocznica

Putin odznaczył Jaruzelskiego

Prezydent Rosji Władimir Putin odznaczył w Moskwie generała Wojciecha Jaruzelskiego Medalem 60-lecia Zwycięstwa. Ceremonia odbyła się podczas przyjęcia, wydanego na Kremlu przez rosyjskiego prezydenta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Putin odznaczył Jaruzelskiego
(PAP)
db9bval

Zakończenie II wojny światowej - zobacz archiwalne zdjęcia!

Moskwa świętuje zwycięstwo - zobacz zdjęcia!

db9bval

Oprócz Jaruzelskiego, medal otrzymało kilku obecnych i byłych szefów państw, którzy przyjechali do stolicy Rosji na obchody 60. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Są to prezydent Grecji Karolos Papulias, prezydent Albanii Alfred Moisiu, prezydent Chorwacji Stipe Mesić, były prezydent Cypru Glafkos Kleridis i były król Rumunii Michał I.

W imieniu odznaczonych podziękował Putinowi prezydent Moisiu. Jest to medal dla wszystkich, którzy obronili świat przed szaleństwem faszyzmu - powiedział prezydent Albanii. Nie można dopuścić do tego, aby świat znów stoczył się ku krwawej wojnie - dodał.

Jerzy Malczyk

db9bval

Podziel się opinią

Share

db9bval

db9bval
Więcej tematów