Trwa ładowanie...

Putin: nie rozwiążemy problemów taką logiką

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w przemówieniu podczas rozpoczęcia szczytu "Pasa i Szlaku" w niedzielę w Pekinie, że "dotychczasowe problemy nie mogą być rozwiązywane dotychczasową logiką". Putin zaprosił światowych przywódców do Rosji na fora ekonomiczne.

Putin: nie rozwiążemy problemów taką logikąŹródło: PAP/EPA, fot: Mark Schiefelbein
d2t4ntj
d2t4ntj

- Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w przemówieniu podczas rozpoczęcia szczytu "Pasa i Szlaku" w niedzielę w Pekinie, że "dotychczasowe problemy nie mogą być rozwiązywane dotychczasową logiką". Putin zaprosił światowych przywódców do Rosji na fora ekonomiczne.

- Jestem pewien, że powinniśmy pokazać międzynarodowej społeczności nieskrępowane podejście do budowania praw i niezbywalnych zasad wyznawanych przez ONZ oraz do wprowadzania takiej agendy w życie - mówił Putin w przemówieniu wygłoszonym po prezydencie Chin Xi Jinpingu.

- Jesteśmy w stanie stworzyć jedną przestrzeń ekonomicznej współpracy rozciągającą się od Atlantyku po Pacyfik - zapewniał prezydent Rosji dodając, że wyjątkowe w skali świata położenie geograficzne Rosji może w tym pomóc.

Zdaniem prezydenta Rosji "powinniśmy skorzystać z doświadczeń WTO (Światowej Organizacji Handlu)". Przypomniał o mechanizmach ułatwiających handel przyjętych przez WTO w lutym br. Putin zachęcał również do usunięcia infrastrukturalnych przeszkód i budowania nowoczesnych korytarzy transportowych.

d2t4ntj

Prezydent Rosji podkreślił wagę zaangażowania do inicjatywy prywatnych inwestorów i stworzenia im dogodnych oraz łatwo rozumianych warunków do współpracy.

Putin zaprosił zagranicznych przywódców do uczestnictwa w ekonomicznych szczytach przewidzianych na 2017 r. w Sankt Petersburgu (Międzynarodowe Forum Ekonomiczne w czerwcu) oraz Władywostoku (Wschodnie Forum Ekonomiczne we wrześniu). Prezydent podziękował Chinom za inicjatywę "Pasa i Szlaku" podsumowując swoje wystąpienie stwierdzeniem: "Jesteśmy winni rodzinom na całym świecie, by czuły się bezpiecznie".

d2t4ntj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2t4ntj
Więcej tematów