Trwa ładowanie...
dnfl9qk

Publikacja zdjęć ciężarnej księżnej Kate naruszeniem prywatności

Dwór św. Jakuba, który pełni rolę sekretariatu księcia Williama i księżnej Kate, potępił plany opublikowania przez włoski plotkarski magazyn "Chi" zdjęć ciężarnej księżnej na wakacjach na Karaibach, uznając to za naruszenie jej prywatności.
Share
dnfl9qk

- Jesteśmy bardzo zawiedzeni tym, że zanosi się na to, iż fotografie księcia i księżnej na prywatnym urlopie zostaną opublikowane za granicą - powiedział rzecznik dworu św. Jakuba, cytowany przez brytyjskie media.

Rzecznik nie chciał ujawnić, czy dwór wystąpi na drogę sądową przeciwko wydawcy "Chi".

Według brytyjskich mediów zdjęcia przedstawiają będącą w czwartym miesiącu ciąży księżnę Cambridge w bikini na wyspie Mustique, gdzie przebywała z mężem księciem Williamem. Na tej karaibskiej wyspie mieszka wielu obcokrajowców-milionerów, m.in. piosenkarz Cliff Richard i multimilioner Richard Branson. Chętnie przebywała tam młodsza siostra Elżbiety II - księżniczka Margaret.

dnfl9qk

We wtorek na portalu włoskiej gazety umieszczono okładkę tabloidu z fotografią księżnej Kate. "Chi" ukazuje się w sprzedaży w środy.

W ub.r. to samo pismo zamieściło zdjęcia Kate wykonane za pomocą teleobiektywu podczas urlopu z księciem Williamem na południu Francji. Wcześniej wybór zdjęć zrobionych przy tej samej okazji opublikowała francuska gazeta "Closer".

W reakcji na sądowy pozew prawników reprezentujących księcia Williama i księżną Kate, sąd we Francji nakazał gazecie zwrot negatywów. Orzeczenie to nie miało jednak zastosowania do publikacji w innych krajach.

Zarówno "Chi" jak i "Closer" należą do grupy medialnej Mondadori, kontrolowanej przez byłego premiera Włoch Silvio Berlusconiego.

dnfl9qk

Podziel się opinią

Share
dnfl9qk
dnfl9qk
Więcej tematów