Trwa ładowanie...

Psychiatria dziecięca bez 80 mln złotych? Posłowie PiS odrzucili poprawkę

Psychiatria dziecięca bez 80 mln złotych. Posłowie PiS na komisji finansów zdecydowali o odrzuceniu poprawki Senatu ws. przyznania dodatkowych środków. Wcześniej o takim dofinansowaniu mówił m.in. Stanisław Karczewski.
Share
Psychiatria dziecięca bez 80 mln złotych? Posłowie PiS odrzucili poprawkę
Psychiatria dziecięca bez 80 mln złotych? Posłowie PiS odrzucili poprawkęŹródło: Pixabay, Fot: pixabay
d3s7jm0

Psychiatria dziecięca bez 80 mln złotych dofinansowania? To możliwe. Posłowie PiS odrzucili we wtorek 19 stycznia poprawkę Senatu RP w tej sprawie.

Psychiatria dziecięca bez 80 mln złotych? Posłowie PiS odrzucili poprawkę

O głosowaniu na sejmowej Komisji Finansów poinformowała posłanka KO Marta Golbik. "Posłowie PiS w tej chwili odrzucili na komisji finansów poprawkę Senatu, przeznaczającą 80 mln zł na psychiatrię dziecięcą" - czytamy we wpisie parlamentarzystki.

d3s7jm0

Posłanka ws. głosowania nad poprawką przyznającą 80 mln złotych na psychiatrę dziecięcą zwróciła się też do Michała Dworczyka i Stanisława Karczewskiego. "Chcecie pomóc, czy nie chcecie?" - pyta Golbik.

Michał Dworczyk potwierdza: w środę program wsparcia psychiatrii dziecięcej

Jeszcze we wtorek 19 stycznia Michał Dworczyk w programie Wirtualnej Polski "Tłit" zapowiedział, że w środę premier Mateusz Morawiecki przedstawi program wsparcia psychiatrii dziecięcej.

d3s7jm0

Psychiatria dziecięca bez 80 mln złotych? W środę premier przedstawi plan rządu

- Za tym programem idą konkretne środki finansowe. O szczegółach będzie mówił w środę premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski - tłumczył szef KPRM w rozmowie z dziennikarzem Michałem Wróblewskim.

Z kolei w rozmowie z RMF FM senator Stanisław Karczewski w sobotę 16 stycznia zapowiadał pojawienie się programu, który będzie opiewał na kwotę 80 mln złotych. - Wiem, że mamy dużo do zrobienia w psychiatrii dziecięcej. Na początku tygodnia premier z ministrem zdrowia przedstawią program zwiększonej o ponad 80 mln zł kwoty na psychiatrię dziecięcą - podkreślił Karczewski.

On sam, wraz z 47 innymi senatorami Prawa i Sprawiedliwości, tydzień temu głosował przeciwko poprawce Senatu, która przydzielała na psychiatrię dziecięcą dodatkowe 80 mln złotych. - Mieliśmy ustalone głosowania dotyczące budżetu. Ten budżet jest skonstruowany w sposób zrównoważony. Każde zachwianie tego budżetu powoduje pewne perturbacje - tłumaczył swoją decyzję Stanisław Karczewski.

Łącznie 12 stycznia Senat przegłosował ponad 100 poprawek do budżetu państwa na 2021 roku. Wśród nich znalazły się zapisy o pomocy dla psychiatrii dziecięcej oraz walce z powikłaniami po przebyciu zakażenia koronawirusem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3s7jm0

Podziel się opinią

Share
d3s7jm0
d3s7jm0
Więcej tematów