Trwa ładowanie...
d8qo2wm

Przyszła konstytucja Europy tylko z Invocatio Dei


Biskupi nie wyobrażają sobie przyszłej konstytucji zjednoczonej Europy bez jednoznacznego odwołania się do Boga i wartości chrześcijańskich.

d8qo2wm
d8qo2wm

_ Biskupi polscy raz jeszcze stanowczo podkreślili, że nie wyobrażają sobie przyszłej konstytucji zjednoczonej Europy bez odniesienia do imienia Bożego i tradycji chrześcijańskiej_ - powiedział na konferencji prasowej w Bielsku-Białej biskup Piotr Libera, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski.

  1. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski obradowało w Bielsku-Białej w środę i czwartek. Środowe obrady poświęcone były postaci błogosławionego Józefa Bilczewskiego, pochodzącego z Wilamowic arcybiskupa lwowskiego.

Biskup Libera podkreślił w czwartek, że polski Kościół nie jest tu osamotniony. Podobne zdanie prezentuje Episkopat Niemiec.

Sekretarz Episkopatu Polski przypomniał również, że sprawa Invocatio Dei, czyli odwołania się do Boga w projekcie przyszłej konstytucji europejskiej, pojawiła się już w maju podczas spotkania przedstawicieli Episkopatu z przedstawicielami Polski do Konwentu Europejskiego, z udziałem prezydenta Kwaśniewskiego. (reb)

d8qo2wm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8qo2wm
Więcej tematów