Przeszukanie biur KE przez belgijską policję. Sprzedaż nieruchomości pod lupą
Belgijska policja przeprowadziła przeszukania w biurach Komisji Europejskiej. Dochodzenie dotyczyło sprzedaży 23 nieruchomości funduszowi SFPIM za 900 mln euro.
W czwartek belgijska policja przeszukała biura Komisji Europejskiej. Powodem tej akcji były podejrzenia o nieprawidłowości podczas sprzedaży 23 nieruchomości w 2024 roku. Transakcja na kwotę 900 mln euro została zrealizowana z państwowym funduszem majątkowym Belgii, SFPIM.
Belgijska policja przeszukała biura KE
Jak podała AFP, Prokuratura Europejska rozpoczęła dochodzenie w związku z tymi oskarżeniami. EPPO potwierdza jedynie, że gromadzi materiał dowodowy w ramach toczącego się postępowania, nie ujawniając szczegółów śledztwa.
Rzecznik Komisji Europejskiej przekazał w rozmowie z agencją AFP, że dochodzenie rzeczywiście dotyczy sprzedaży 23 budynków, ale - jak podkreślił - Komisja jest przekonana, iż "wszystko odbyło się zgodnie z procedurami".
Zapewnił również, że instytucja będzie w pełni współpracować zarówno z Europejską Prokuraturą, jak i właściwymi organami belgijskimi, przekazując wszelkie niezbędne informacje, aby umożliwić przeprowadzenie rzetelnego i niezależnego postępowania.
Źródła: PAP, AFP, "Financial Times"