Trwa ładowanie...
d1flf3o

Prymas Polski prosi o pomoc dla poszkodowanych w nawałnicach

„To wielki gest ludzkiej solidarności, miłości i jedności” – uważa prymas Polski abp Wojciech Polak i dziękuje za okazywaną sąsiedzką pomoc w trudnych sytuacjach, jakie miały miejsce po ostatnich nawałnicach. Jednocześnie poprosił wiernych o materialne i modlitewne wsparcie dla wszystkich poszkodowanych. W najbliższą niedzielę 20 sierpnia we wszystkich kościołach archidiecezji gnieźnieńskiej przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prymas Polski abp Wojciech Polak
Prymas Polski abp Wojciech Polak (PAP, Fot: Jakub Kaczmarczyk)
d1flf3o

- Przeżyliśmy trudne chwile grozy. Bardzo serdecznie chcę prosić wszystkich o pomoc dla tych, którzy w tym czasie ucierpieli. Okażmy solidarność, jedność i braterską miłość” – prosi abp Wojciech Polak w krótkim wideo opublikowanym na stronie www.prymaspolski.pl i www.archidiecezja.pl.

Pieniądze, które zebrane zostaną podczas niedzielnej zbiórki przekazane zostaną gnieźnieńskiemu Caritasowi, który rozdysponuje je w porozumieniu z proboszczami, by mogły trafić tam, gdzie są najbardziej potrzebne - do rodzin poszkodowanych przez nawałnicę. W archidiecezji gnieźnieńskiej oprócz Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego szczególnie dotknięte zostały powiaty wrzesiński i żniński. Zniszczeniu uległo kilkaset domów i budynków gospodarczych.

- Zachęcam bardzo serdecznie wszystkich do hojności i wielkoduszności. Włączmy się, bądźmy solidarni, okażmy jedność – apeluje prymas Polski.

d1flf3o

Podziel się opinią

Share
d1flf3o
d1flf3o