Trwa ładowanie...

Prymas Polski prosi o pomoc dla poszkodowanych w nawałnicach

„To wielki gest ludzkiej solidarności, miłości i jedności” – uważa prymas Polski abp Wojciech Polak i dziękuje za okazywaną sąsiedzką pomoc w trudnych sytuacjach, jakie miały miejsce po ostatnich nawałnicach. Jednocześnie poprosił wiernych o materialne i modlitewne wsparcie dla wszystkich poszkodowanych. W najbliższą niedzielę 20 sierpnia we wszystkich kościołach archidiecezji gnieźnieńskiej przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek.

Prymas Polski prosi o pomoc dla poszkodowanych w nawałnicachŹródło: PAP, fot: Jakub Kaczmarczyk
dtuiv8x
dtuiv8x

- Przeżyliśmy trudne chwile grozy. Bardzo serdecznie chcę prosić wszystkich o pomoc dla tych, którzy w tym czasie ucierpieli. Okażmy solidarność, jedność i braterską miłość” – prosi abp Wojciech Polak w krótkim wideo opublikowanym na stronie www.prymaspolski.pl i www.archidiecezja.pl.

Pieniądze, które zebrane zostaną podczas niedzielnej zbiórki przekazane zostaną gnieźnieńskiemu Caritasowi, który rozdysponuje je w porozumieniu z proboszczami, by mogły trafić tam, gdzie są najbardziej potrzebne - do rodzin poszkodowanych przez nawałnicę. W archidiecezji gnieźnieńskiej oprócz Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego szczególnie dotknięte zostały powiaty wrzesiński i żniński. Zniszczeniu uległo kilkaset domów i budynków gospodarczych.

- Zachęcam bardzo serdecznie wszystkich do hojności i wielkoduszności. Włączmy się, bądźmy solidarni, okażmy jedność – apeluje prymas Polski.

dtuiv8x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtuiv8x
Więcej tematów