Trwa ładowanie...
d3xcwpg

Protest w obronie "starej" radiowej Trójki


Ponad 100 osób, słuchaczy programu III Polskiego Radia, protestowało w niedzielę w Warszawie przed jego siedzibą przeciw zmianom programowym wprowadzanym przez nowe kierownictwo. Od zmian nie ma odwrotu - odpowiada dyrekcja radia.

d3xcwpg
d3xcwpg

Słuchacze Trójki, którzy twierdzą, że pod rządami nowego dyrektora Witolda Laskowskiego ich ulubione radio zmienia się na gorsze, od kilku tygodni organizują - głównie w Internecie - protest przeciwko tym zmianom. Powołali społeczny komitet protestacyjny. Jego członek Borysław Kozielski mówił dziennikarzom, że na stronach internetowych protest poparło ok. 1,5 tys. osób.

Słuchacze protestują przeciwko zdjęciu z anteny ich ulubionych programów muzycznych (m.in. prowadzonych przez Piotra Kaczkowskiego)
, a także audycji o muzyce elektronicznej oraz programów publicystycznych.

Dziś żegnamy naszą Trójkę taką jaką znamy i cenimy, która zmienia się na gorsze. Trójka była zawsze wzorcem dla innych stacji radiowych i nigdy nie była programem dla każdego - mówili protestujący, którzy przynieśli pod siedzibę radia trumienkę z emblematem programu III. Rozdawali też przechodniom róże i ulotki z protestem.

_ Zawsze, gdy coś się zmienia są niezadowoleni_ - odpowiadał protestującym dyrektor radia Witold Laskowski. Zapewnił, że chce by Trójka była radiem dla młodej polskiej inteligencji, a zmiany są profesjonalnie przygotowane i nie ma od nich odwrotu. (reb)

d3xcwpg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xcwpg
Więcej tematów