Trwa ładowanie...

Prognoza pogody - 26 czerwca. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega

We wtorek pogoda da się we znaki. Czekają nas ulewne deszcze, burze a nawet deszcz ze śniegiem. IMGW ostrzega przed trudnymi warunkami pogodowymi. Pogodniej będzie jedynie na Pomorzu Zachodnim.

Share
Prognoza pogody - 26 czerwca. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega
Źródło: East News
d47nh3w

Po pogodnym poranku na zachodzie Polski, w ciągu dnia prawie w całym kraju musimy się liczyć ze zmienną aurą – na niebie mocno wypiętrzone chmury kłębiaste przeplatać się będą ze słonecznymi chwilami i od czasu do czasu przelotnie popada deszcz, a po południu dodatkowo pojawią się burze.

Jedynie na północnym zachodzie (w Zachodniopomorskim i Pomorskim) w ciągu dnia padać nie powinno i tutaj mamy szansę na najwięcej słońca.

d47nh3w

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada silne opady deszczu i burze z gradem. Popołudniowe burze miejscami mogą być gwałtowne, z intensywnym deszczem, porywistym wiatrem do 50 – 75 km/h, a lokalnie może nawet "sypnąć" gradem. W Tatrach przewiduje się także deszcz ze śniegiem.

W ciągu dnia termometry w kraju wskażą od 18-19 st. C na północnym wschodzie przez 20-22 st. C w centrum i na południu do 23-24 st. C na zachodzie kraju. Chłodniej będzie na przedgórzu Beskidów i Tatr oraz w wąskim pasie wybrzeża, tam do 15-17 kreski.

Pogoda między godziną 8 a 14:

Cumulus
Źródło: Cumulus

Pogoda między godziną 14 a 20:

Cumulus
Źródło: Cumulus

Polscy Łowcy Burz ścigają je po całym kraju. Gdy IMGW wydało ostrzeżenia pogodowe dla całej Polski, nasz reporter Patryk Osowski wybrał się razem z nimi. Oto, jak od środka wygląda "polowanie" na najgroźniejsze zjawiska meteorologiczne.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d47nh3w

Podziel się opinią

Share
d47nh3w
d47nh3w
Więcej tematów