Trwa ładowanie...

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz straci 6 tys. zł miesięcznie

Od wakacji samorządowcy dostaną mocno po kieszeniach. Rząd przyjął rozporządzenie obniżające pensje wójtom, burmistrzom i prezydentom miast oraz ich zastępcom o 20 proc. Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz dostanie miesięcznie mniej aż o 6 tys. zł.

Share
Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz straci 6 tys. zł miesięcznie
Źródło: Agencja Gazeta
d1ggdca

Po obniżeniu pensji dla posłów i senatorów rząd zdecydował się na wypełnienie obietnicy Jarosława Kaczyńskiego i zmniejszył pensję dla samorządowców. "Ustawa jest odpowiedzią na powszechne oczekiwania społeczne związane z pełnieniem funkcji publicznych" - informuje Centrum Informacyjne Rządu.

We wtorek przyjęto rozporządzenie w sprawie obniżenia wynagrodzenia wójtom, burmistrzom i prezydentom miast oraz ich zastępcom o 20 proc. To ma być odpowiedź na powszechne oczekiwania społeczne.

Mniejsza pensja Gronkiewicz-Waltz

Jak wynika z oświadczenia majątkowego Hanny Gronkiewicz-Waltz, przeciętnie miesięcznie mogła liczyć na 13,4 tys. zł. Zgodnie z rozporządzeniem niebawem wynagrodzenie wraz z dodatkiem funkcyjnym dla prezydenta Warszawy wyniesie 7,7 tys. zł - donosi "Super Express".

d1ggdca

Sejm poparł obniżkę uposażeń dla posłów. "Gest pod publiczkę

Posłowie przegłosowali obniżkę pensji posłów i senatorów o 20 proc. W głosowaniu brało udział 247 posłów. Projekt PiS poparło 240. Teraz ustawa trafi do Senatu. Obniżka dotyczy też wynagrodzeń samorządowców.

- Ja mam krótką prośbę. Nie oszukujcie, że robicie to w ramach oszczędności. To jest, jak powiedział pan marszałek, "troszkę pod publiczkę". Nie kłamcie, błagam. Ja zagłosuję za, ja mam z czego się utrzymać, stać mnie na to. Ale życzę posłom powiatowym, żeby umierali z głodu - powiedział Paweł Kukiz.

Zobacz także: Paweł Kukiz: po płaczu nad biedą Gowina zabrakło mi łez

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1ggdca

Podziel się opinią

Share
d1ggdca
d1ggdca
Więcej tematów