Trwa ładowanie...
d430oir

Prezydent Andrzej Duda z Nagrodą Prometejską im. Lecha Kaczyńskiego

Andrzej Duda został uhonorowany Nagrodą Prometejską. - Najbardziej romantycznym przejawem polityki Lecha Kaczyńskiego jest gazoport w Świnoujściu - mówił prezydent.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Andrzej Duda odbiera Nagrodę Prometejską im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego
Prezydent Andrzej Duda odbiera Nagrodę Prometejską im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego (PAP, Fot: Wojciech Okluśnik)
d430oir

- Wielka koncepcja polskiej polityki zagranicznej Lecha Kaczyńskiego będzie kontynuowana - mówił prezydent Andrzej Duda podczas gali portalu niezalezna.pl w Galerii Porczyńskich w Warszawie.

Powiedział również, że Lech Kaczyński był "romantykiem w polityce w przeciwieństwie do pragmatycznego rządu". Zaznaczył, że prezydent Kaczyński był krytykowany "przez salonowe media".

Jarosław Kaczyński, prezes PiS, napisał w odczytanym podczas uroczystości liście, że "polityka przynależy do świata wartości, z niezgody na zło”. "Prezydent Andrzej Duda pięknie i twórczo rozwija koncepcję Międzymorza rozwijając inicjatywę Trójmorza, grupującej 12 krajów Europy Środkowej" - dodał Kaczyński.

d430oir

Jak podaje Polskie Radio, to pierwsza edycja Nagrody Prometejskiej i tylko w tym roku zostaje przyznana jej edycja specjalna. Pozostali laureaci Nagrody Prometejskiej im. Lecha Kaczyńskiego to: Krzysztof Szczerski, Krzysztof Jurgiel, Jan Ardanowski oraz Daniel Obajtek.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d430oir

Tajne sondaże wywracają wszystko do góry nogami. Migalski zdradza szczegóły

d430oir

Podziel się opinią

Share
d430oir
d430oir
Więcej tematów