Trwa ładowanie...
d3nlg1o
d3nlg1o
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pościg

Pościg za nietypowymi zbiegami

Nietypową akcję przeprowadzili strażacy z Kazimierzy Wielkiej (Świętokrzyskie) - ścigali dwa strusie, które uciekły z fermy. Pogoń za pierwszym z nich trwała trzy godziny, w tym czasie dziewięciu strażaków pokonało dystans 15 kilometrów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3nlg1o

Jak powiedziała rzeczniczka świętokrzyskich strażaków Magdalena Porwet, funkcjonariusze nie gonili strusia wozem, aby go nie spłoszyć. Po długim pościgu, z pomocą linek ratowniczych, strażacy złapali ważącego 120 kg ptaka w miejscowości Cudzynowice.

Gdy wrócili do strażnicy, otrzymali sygnał o... drugim "zbiegu" - stukilogramowej samicy, która pobiegła na plac targowy w Kazimierzy. Na szczęście plac był pusty. Tym razem ratownicy mieli już wprawę, a poza tym działali na ogrodzonym terenie, dlatego schwytali ptaka w ciągu kwadransa.

d3nlg1o

Podziel się opinią

Share

d3nlg1o

d3nlg1o
Więcej tematów