Trwa ładowanie...
dwebx6w

Policja szuka Piotra Ruzickiego. Nieoficjalnie: ktoś pomógł mu w ucieczce

Policja nadal poszukuje Piotra Ruzickiego. Mężczyzna w piątek uciekł policjantom ze szpitala. Istnieją dwie nieoficjalne wersje, jak doszło do ucieczki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poszukiwany Piotr Ruzicki
Poszukiwany Piotr Ruzicki (Policja)
dwebx6w

Policja informuje tylko, że 42-letni Piotr Ruzicki w piątek po godz. 17 uciekł ze szpitala przy ul. Banacha w Warszawie. Podano jego rysopis i wyznaczono nagrodę 20 tys. zł za pomoc w złapaniu mężczyzny. Jedynie to wiemy oficjalnie.

Nieoficjalnie, według informacji tvp.info, Piotr Ruzicki został w piątek przewieziony z aresztu do Prokuratury Warszawa-Śródmieście Północ. Miał tam zeznawać w sprawie związanej z przestępstwami gospodarczymi. Po przesłuchaniu trafił do szpitala na badanie. Nie wiadomo, czy było ono planowane, czy też mężczyzna miał się źle poczuć podczas przesłuchania. Według tvp.info, bardziej prawdopodobne jest to, że badanie rezonansem magnetycznym było zaplanowane wcześniej.

Pierwsza wersja przebiegu ucieczki Piotra Ruzickiego zakłada pomoc innej osoby. Jak ustalił portal TVN Warszawa, policjanci konwojujący aresztowanego mężczyznę zostali w szpitalu zastraszeni bronią przez osobę, która go odbiła. Następnie mężczyźni mieli uciec taksówką.

dwebx6w

Druga wersja zdarzeń mówi, że aresztowany mężczyzna miał uciec bez niczyjej pomocy. Po prostu, wykorzystał nieuwagę policjantów. Obie wersje przebiegu jego ucieczki są nieoficjalne. Sprawą mają zajmować się policjanci z wydziału ds. walki z terrorem kryminalnym i zabójstw.

Okoliczności ucieczki bada już prokuratura. Śledczy sprawdzą, dlaczego mężczyzna pojechał do szpitala i w jaki spósób doszło do jego ucieczki. Również zostanie zbadane to, czy policjanci odpowiednio wykonywali swoje zadania.

Jak podało RMF FM, zabezpieczono już monitoring ze szpitala i przesłuchano świadków.

Rysopis mężczyzny

Komendant Stołeczny Policji wyznaczył nagrodę 20 tys. zł za wskazanie miejsca ukrycia więźnia. Mężczyzna ma ok. 180 cm wzrostu, muskularną sylwetkę, włosy ciemny blond, ubrany był w jasną koszulkę polo, jeansy, czarne sportowe buty.

Informację można przekazać pod numerem telefonu 22 60-365-59, a także całodobowo pod numerem 997 lub 112.

Źródło: tvp.info, tvnwarszawa.tvn24.pl, RMF FM

dwebx6w

Podziel się opinią

Share
dwebx6w
dwebx6w
Więcej tematów