Trwa ładowanie...

Polak skazany w Rosji na 16 lat kolonii karnej

• Polak skazany w Rosji na karę 16 lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze • 35-letni Paweł C. miał dopuścić się przemytu substancji odurzających • Portal Life.ru podaje, że chodzi o mak spożywczy
Share
Polak skazany w Rosji na 16 lat kolonii karnej
Źródło: PAP/TASS/Valery Matytsin
dzu4z0c

35-letni Polak Paweł C. został skazany przez sąd w rejonie podmoskiewskim na 16 lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze za przemyt substancji odurzających - poinformował rosyjski portal Life.ru.

Według tego źródła Polak przewoził mak spożywczy i padł ofiarą rozbieżności w przepisach unijnych i rosyjskich dotyczących tego produktu. O ile pierwsze dopuszczają pozostałości słomy makowej nawet w produktach spożywczych, to rosyjskie służby antynarkotykowe wykluczają jej obecność w gotowym produkcie.

Do zatrzymania doszło w 2013 roku.

dzu4z0c

Jak pisze Life.ru, w dokumentach celnych ładunek był zarejestrowany jako kapusta pekińska po to, aby skorzystać z niższej opłaty celnej.

Rzecznik polskiej ambasady w Moskwie Bartosz Cichocki powiedział, że Paweł C. "został otoczony opieką konsularną od momentu aresztowania w 2013 roku". - Pozostajemy w kontakcie ze skazanym i będziemy w dalszym ciągu udzielać mu niezbędnej pomocy - zaznaczył.

Razem z Polakiem zatrzymany został Rosjanin, ale jemu na czas śledztwa pozwolono na pozostanie w areszcie domowym. Jednak potem sąd uznał go za winnego i skazał na 7 lat kolonii karnej - informuje rosyjski portal.

dzu4z0c

Podziel się opinią

Share
dzu4z0c
dzu4z0c
Więcej tematów