Trwa ładowanie...
duuh4oe

Polacy aresztowani w Holandii. Policja zatrzymała ich na gorącym uczynku

Trzech Polaków aresztowano w Amersfoort w środkowej Holandii po serii kradzieży rowerów. Zostali zatrzymani, gdy majsterkowali przy jednośladach w jednym z garaży. "Biorąc pod uwagę markę i model rowerów, mieli bardzo dobry gust" - informuje lokalna policja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To nie pierwszy taki przypadek
To nie pierwszy taki przypadek (Politie Amersfoort)
duuh4oe

Podczas piątkowego zatrzymania, wraz z Polakami aresztowany został współpracujący z nimi obywatel Holandii. Policja prowadziła śledztwo od wielu tygodni, od kiedy w mieście zaczęły ginąć drogie jednoślady. Dzięki kolejnym działaniom udało się namierzyć również ten - pełen kradzionych rowerów - garaż.

Gdy na miejscu zjawili się funkcjonariusze, przestępcy byli zupełnie zaskoczeni. "Jeden z nich zaczął nagle uciekać, ale kiedy policjanci zagrozili mu użyciem paralizatora, poddał się" - pisze polsatnews.pl.

Szykowali transport do kraju

duuh4oe

W garażu, oprócz kilkunastu rowerów, stała furgonetka na polskich tablicach rejestracyjnych. Prawdopodobnie mężczyźni przygotowywali skradzione jednoślady do transportu do Polski.

Wielu właścicieli znalezionych rowerów zgłosiło się już po swój jednoślad, ale nie wszyscy. W związku z tym, lokalna policja apeluje, by dzwonić lub osobiście pojawić się na komisariacie.

W grudniu 2017 r. również aresztowano pięć osób zamieszanych w kradzieże rowerów. W środę, na pierwszej rozprawie w sądzie zabrakło jednak najważniejszego podejrzanego, którego śledczy uznają za lidera szajki. Prokurator uważa, że ukrywa się w Polsce.

duuh4oe

Podziel się opinią

Share

duuh4oe

duuh4oe
Więcej tematów