Trwa ładowanie...
d780vef

Pogoda w niedzielę. Uwaga kierowcy! Na drogach deszcz i silny wiatr

Niedziela w zdecydowanej większości miejsc w Polsce będzie dniem deszczowym. Pamiętać o tym szczególnie muszą kierowcy - stosunkowo niewysokie temperatury oraz znaczne opady deszczu przyczynią się do pogorszenia warunków na drodze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uwaga kierowcy! Warunki pogodowe mogą utrudnić podróż.
Uwaga kierowcy! Warunki pogodowe mogą utrudnić podróż. (PAP, Fot: Marcin Bielecki)
d780vef

W ciągu dnia będziemy mogli zaobserwować duże zachmurzenie. Przejaśnienia wystąpią gdzieniegdzie na północy, zachodzie oraz w centrum kraju.

Opady deszczu oraz silny wiatr będą dominować na terenie całej Polski. Dlatego o szczególną ostrożność proszeni są kierowcy. Na linii frontu atmosferycznego można spodziewać się, że spadnie 5-15 l/mkw. wody.

Temperatury w Polsce będą się niedzielę utrzymywać w granicach 8-12 stopni Celsjusza. WP.PL
Temperatury w Polsce będą się niedzielę utrzymywać w granicach 8-12 stopni Celsjusza. (WP.PL, Fot: WP)

W Tatrach oprócz przelotnego deszczu będzie można zaobserwować również opady śniegu i deszczu ze śniegiem, który wg. prognoz ma zwiększyć grubość pokrywy śnieżnej na szczytach gór do 8 cm.

d780vef

Z zachodu będzie wiał silny, porywisty wiatr, który w porywach osiągnie 60 km/h. W górach jego prędkość może zwiększać się nawet do 70 km/h.

Temperatura w całym kraju będzie wahać się od 8 stopni na wschodzie do 12 stopni Celsjusza w Wielkopolsce. W połączeniu z wiatrem i deszczem da nam to uczucie przeszywającego chłodu - pamiętajmy zatem o ciepłym ubiorze.

W nocy z niedzieli na poniedziałek wystąpią przelotne opady deszczu, szczególnie na północy i wschodzie Polski. Na północy synoptycy spodziewają się także burz. Temperatura będzie utrzymywać się w granicach 3-7 stopni Celsjusza. Na Pomorzu i Kujawach nieco cieplej - temperatury mogą sięgnąć nawet 10 stopni. W Karpatach spodziewane są przymrozki.

Źródło: IMGW

d780vef

Podziel się opinią

Share
d780vef
d780vef