Trwa ładowanie...
pogoda

Pogoda w niedzielę. Uwaga kierowcy! Na drogach deszcz i silny wiatr

Niedziela w zdecydowanej większości miejsc w Polsce będzie dniem deszczowym. Pamiętać o tym szczególnie muszą kierowcy - stosunkowo niewysokie temperatury oraz znaczne opady deszczu przyczynią się do pogorszenia warunków na drodze.

Share
Pogoda w niedzielę. Uwaga kierowcy! Na drogach deszcz i silny wiatr
Źródło: PAP, fot: Marcin Bielecki
d4jxzde

W ciągu dnia będziemy mogli zaobserwować duże zachmurzenie. Przejaśnienia wystąpią gdzieniegdzie na północy, zachodzie oraz w centrum kraju.

Opady deszczu oraz silny wiatr będą dominować na terenie całej Polski. Dlatego o szczególną ostrożność proszeni są kierowcy. Na linii frontu atmosferycznego można spodziewać się, że spadnie 5-15 l/mkw. wody.

Temperatury w Polsce będą się niedzielę utrzymywać w granicach 8-12 stopni Celsjusza. WP.PL
Temperatury w Polsce będą się niedzielę utrzymywać w granicach 8-12 stopni Celsjusza. Źródło: WP.PL, fot: WP

W Tatrach oprócz przelotnego deszczu będzie można zaobserwować również opady śniegu i deszczu ze śniegiem, który wg. prognoz ma zwiększyć grubość pokrywy śnieżnej na szczytach gór do 8 cm.

d4jxzde

Z zachodu będzie wiał silny, porywisty wiatr, który w porywach osiągnie 60 km/h. W górach jego prędkość może zwiększać się nawet do 70 km/h.

Temperatura w całym kraju będzie wahać się od 8 stopni na wschodzie do 12 stopni Celsjusza w Wielkopolsce. W połączeniu z wiatrem i deszczem da nam to uczucie przeszywającego chłodu - pamiętajmy zatem o ciepłym ubiorze.

W nocy z niedzieli na poniedziałek wystąpią przelotne opady deszczu, szczególnie na północy i wschodzie Polski. Na północy synoptycy spodziewają się także burz. Temperatura będzie utrzymywać się w granicach 3-7 stopni Celsjusza. Na Pomorzu i Kujawach nieco cieplej - temperatury mogą sięgnąć nawet 10 stopni. W Karpatach spodziewane są przymrozki.

Źródło: IMGW

d4jxzde

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jxzde
d4jxzde
Więcej tematów