Trwa ładowanie...
wakacje

Pochmurno, deszczowo i ciepło - sprawdź pogodę na 12 i 13 września

Weekend zapowiada się raczej pochmurny i deszczowy. Polska jest w płytkiej zatoce związanej z niżem z ośrodkami nad Włochami oraz w rejonie Chorwacji i Węgier - w strefie ciepłego frontu atmosferycznego. Front ten przemieszcza się na zachód i niemal cała Polska znajdzie się w cieplejszej masie powietrza, co oznacza stosunkowo wysoką temperaturę.
Share
Pochmurno, deszczowo i ciepło - sprawdź pogodę na 12 i 13 września
Źródło: WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski
d2dx3ax

Piątek

W piątek na zachodzie i miejscami na południu Polski zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami opady deszczu. Na południu możliwe burze, prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temp. maks. od 18, 21 st. na wybrzeżu, w rejonach podgórskich i na krańcach zachodnich do 24 st. w centrum i 26 st. na południowym wschodzie.

Wiatr słaby i umiarkowany, na południu okresami porywisty, z kierunków wschodnich. Na wybrzeżu wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

d2dx3ax

Noc

W nocy z piątku na sobotę na wybrzeżu oraz na południowym zachodzie i południu kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami opady deszczu. W Sudetach możliwa burza. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Na północnym zachodzie lokalnie mgła ograniczająca widzialność od 300 m.

Temp. min. na przeważającym obszarze 13, 15 st., na północnym wschodzie oraz w rejonach podgórskich 10, 12 st., tylko nad samym morzem miejscami 16 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, porywisty, z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

Sobota

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże. Na zachodzie, na wybrzeżu oraz miejscami na południu Polski okresami opady deszczu i burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temp. maks. od 22 st. na północy do 26 st. na południowym wschodzie, w rejonach podgórskich i miejscami na wybrzeżu od 19 do 21 st.

d2dx3ax

Wiatr słaby i umiarkowany, na południu miejscami porywisty, z kierunków wschodnich. Na wybrzeżu wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

Warszawa

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie powoli rosło.

W Warszawie w piątek zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temp. maks. 26 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. min. 14 st. Wiatr słaby, wschodni.

W sobotę w stolicy zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temp. maks. 25 st. Wiatr słaby, wschodni.

d2dx3ax

Podziel się opinią

Share
d2dx3ax
d2dx3ax
Więcej tematów