Trwa ładowanie...

Płońsk: zginął 33-latek. Policja szuka sprawcy

Przy ulicy Grunwaldzkiej w Płońsku zastrzelony został 33-latek. - Mężczyzna został przewieziony do szpitala, ale lekarzom nie udało się go uratować - powiedziała WP rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Płońsku Kinga Drężek. Z kolei według informacji RMF FM, to postrzelony mężczyzna przed śmiercią przekazał osobie udzielającej mu pomocy tożsamość sprawcy. Policja opublikowała jego wizerunek.
Share
Płońsk: zginął 33-latek. Policja szuka sprawcy
Źródło: Policja
d2w5fu4

Policja poszukuje 38-letniego Mariusza Pawła Dąbrowskiego, ps. Lipek, który podejrzany jest o zastrzelenie w w Płońsku 33-letniego mieszkańca tego miasta, Dariusza T. Poszukiwany może być uzbrojony.

Jak poinformowała PAP płońska Komenda Powiatowa Policji, zgodę na ujawnienie danych osobowych, a także wizerunku podejrzanego, wyraziła tamtejsza Prokuratura Rejonowa.

Poszukiwany to Mariusz Paweł Dąbrowski, ps. "Lipek", syn Jana, urodzony 31 grudnia 1978 r. i na stałe zameldowany w Płońsku - podała tamtejsza policja. Jak podkreślono w komunikacie, "poszukiwany może posiadać przy sobie broń".

 (fot. Policja)
Źródło: (fot. Policja)

Policja apeluje, by w przypadku napotkania poszukiwanego lub posiadania wiedzy na temat miejsca jego przebywania, niezwłocznie przekazać takie informacje, np. dzwoniąc na numery alarmowe 997 bądź 112. Policja podkreśla, że informacje można przekazywać anonimowo.

d2w5fu4

Jednocześnie policja przypomina, że za pomoc w ukrywaniu się poszukiwanego lub dopomaganie mu w ucieczce grozi odpowiedzialność karna.

Do zabójstwa 33-letniego Dariusza T. doszło w poniedziałek rano, na jednym z osiedli mieszkaniowych w Płońsku w pobliżu miejsca zamieszkania ofiary. Na skutek ran postrzałowych mężczyzna zmarł po przewiezieniu do szpitala. Według nieoficjalnych informacji zarówno Dariusz T., jak i podejrzany o jego zabójstwo Mariusz Paweł Dąbrowski byli w przeszłości notowani za różnego rodzaju przestępstwa.

Rzeczniczka płońskiej policji Kinga Drężek zastrzegła, iż na razie motywy zabójstwa są badane. "Prowadzimy jeszcze pewne ustalenia w tym kierunku. Nie ma na razie jednoznacznych wskazań" - dodała.

d2w5fu4

Podziel się opinią

Share
d2w5fu4
d2w5fu4
Więcej tematów