Trwa ładowanie...

PiS sięgnie po pieniądze Lasów Państwowych

Lasy Państwowe mają dołożyć się do programu budowy dróg lokalnych. To jedna z pięciu obietnic premiera Mateusza Morawieckiego. Leśnicy protestują, że kwota jest zbyt wysoka i grozi to zapaścią finansową ich jednostki.

Share
PiS sięgnie po pieniądze Lasów Państwowych
Źródło: East News, Fot: KAROL SEREWIS
d1obbq5

We wrześniu ma powstać zapowiadany przez rząd Fundusz Dróg Samorządowych. Będzie on finansował budowę dróg lokalnych - jeden ze sztandarowych projektów Morawieckiego. Zgodnie z rządowym projektem, najwięcej środków na drogi będzie pochodziło z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - 1,4 mld zł. Ministerstwo Obrony Narodowej ma przekazać 500 mln zł - informuje "Gazeta Polska Codziennie".

Lasy Państwowe mają wpłacić po 400 mln zł w latach 2019-2020. Leśnicy nie zgadzają się na to. Związek Leśników Polskich wydał oświadczenie, w którym wyraża protest przeciwko "obarczaniu Lasów Państwowych kolejną daniną". Leśnicy przypominają, że co roku wydają miliony złotych na drogi samorządowe, jednak zaplanowane przez rząd kwoty są "zbyt wysokie". Tłumaczą, że koszty ich działalności rosną i grozi to Lasom Państwowym "zapaścią finansową oraz niezrealizowaniem nałożonych na nie zadań".

d1obbq5

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1obbq5

Podziel się opinią

Share
d1obbq5
d1obbq5
Więcej tematów