Trwa ładowanie...
d3s30ia

Petardy - tak, ale dla pełnoletnich

Dzieci i młodzież nie będą mogły kupować petard. Sejm przyjął w piątek ustawę o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym i policyjnym.

Share
d3s30ia

Wytwarzanie i obrót materiałami pirotechnicznymi, bronią i amunicją będzie dozwolone po uzyskaniu koncesji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Po wejściu w życie tej ustawy, niepełnoletnia osoba nie będzie mogła kupić materiałów wybuchowych. Osobie, która sprzeda niepełnoletniemu petardy lub materiały wybuchowe grozi kara do 2 lat więzienia lub kara grzywny.

Zgodnie z ustawą, nabywanie materiałów wybuchowych od podmiotów nie posiadających koncesji jest zabroniona i traktowana jako obrót bez koncesji, co niesie za sobą odpowiedzialność karną zagrożoną od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Wytworzone materiały wybuchowe będą podlegać ewidencjonowaniu, sama zaś produkcja musi odbywać się w warunkach zapewniających bezpieczeństwo ludziom i środowisku. Wprowadza się również obowiązek ewidencji zawartych transakcji.

Ustawa ma wejść w życie 1 lipca. (jd)

d3s30ia
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3s30ia
d3s30ia
Więcej tematów