Trwa ładowanie...

Ostre strzelanie rakietowe w Ustce. Dragon-17

Żołnierze w Ustce ćwiczyli strzelanie z zestawów rakietowych i dział. Wszystko w ramach szkolenia bojowego 3. Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej.
Share
Ćwiczenia Dragon-17
Ćwiczenia Dragon-17Źródło: PAP, Fot: Marcin Bielecki
d3rsahv

We wtorek, na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych w Ustce, odbyły się strzelania bojowe 3. Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej.

To efekt blisko trzyletniego etapu szkolenia. Żołnierze strzelali do dronów i bezzałogowych samolotów. Jak mówiła w rozmowie z TVN24 Pomorze ppor. Agnieszka Zaręba oficer prasowy 3. Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej, to "sprawdzian z przygotowań do właściwych strzelań"

Manewry Zapad 2017 - czy Polska ma się czego obawiać?

W ramach ćwiczeń Dragon-17, które trwają od kilku dni, żołnierze z 34. i 35. dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej strzelali z przeciwlotniczych zestawów rakietowych S-125 NEWA SC.

Obsługa 38. dywizjonu zabezpieczenia Obrony Powietrznej strzelała z przenośnych przeciwlotniczych zestawów rakietowych GROM.

Artylerzyści ze wszystkich dywizjonów 3. Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej oddali strzelania bojowe z dział ZU 23-2.

Źródło: WP, TVN24 Pomorze

d3rsahv

Podziel się opinią

Share
d3rsahv
d3rsahv
Więcej tematów