Trwa ładowanie...
d2s5qtq

ONZ wyśle misję na Bliski Wschód

Komisja Praw Człowieka ONZ w ciągu najbliższych kilku dni zamierza wysłać do Izraela misję, która ma sprawdzić czy wojsko izraelskie podczas ofensywy na Zachodnim Brzegu Jordanu łamało prawa człowieka.

d2s5qtq
d2s5qtq

Tomasz Knothe z Komisji Praw Człowieka powiedział, że o wpuszczeniu misji na tereny okupowane zdecyduje Izrael. Sprawa komplikuje się, gdyż Izrael powołując się na względy bezpieczeństwa nie wyraża zgody na wejście międzynarodowych obserwatorów.

Według źródeł palestyńskich, wojsko izraelskie w ciągu dwóch tygodni interwencji zabiło setki Palestyńczyków, zwłaszcza w obozie dla uchodźców w Dżeninie. Teraz ciała zabitych żołnierze chowają w masowych grobach - twierdzą Palestyńczycy. Strona izraelska zaprzecza tym doniesieniom.

Tomasz Knothe z komisji powiedział, że jeśli informacje o masowej zbrodni zostaną potwierdzone, wówczas będą podstawy aby osoby za nią odpowiedzialne postawić przed Trybunałem w Hadze.

Komisja Praw Człowieka Narodów Zjednoczonych zażądała w poniedziałek od władz izraelskich natychmiastowego zakończenia ofensywy na terytoriach Autonomii Palestyńskiej.

Podczas sesji genewskiej Komisji Praw Człowieka poparto rezolucję wydaną wcześniej przez państwa Ligi Arabskiej potępiającą Izrael za stosowanie przemocy wobec cywilnych mieszkańców Autonomii, łamanie podstawowych praw człowieka. Komisja przychyliła się również do prawa Palestyńczyków do obrony przed okupacją Izraela. (an)

d2s5qtq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2s5qtq
Więcej tematów