Trwa ładowanie...

Ołeksandr Turczynow: Rosja wykorzystuje w Donbasie najnowsze, zabronione rodzaje broni

• Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy: Rosjanie wykorzystują w Donbasie najnowsze rodzaje broni
• Ołeksandr Turczynow: Ukraina ma dowody na to, że część dostarczanego z Rosji uzbrojenia to sprzęt zabroniony przez międzynarodowe konwencje

Ołeksandr Turczynow: Rosja wykorzystuje w Donbasie najnowsze, zabronione rodzaje broniŹródło: AFP, fot: Aleksey Filippov
d2dwj7x
d2dwj7x

Według danych posiadanych przez Radę Bezpieczeństwa i Obrony wspierane przez Kreml oddziały separatystów wykorzystują m.in. kierowane pociski moździerzowe "Grań", kalibru 120 milimetrów.

Jak podkreślił Ołeksandr Turczynow - niemal 30 kilogramowe pociski wyposażone są w laserowy mechanizm samonaprowadzający. Ponadto według ukraińskich danych - separatyści wykorzystują rosyjskie samoloty bezzałogowe "Inspektor 601", ale też nowoczesny system obrony radioelektronicznej "Szypownik-Aero".

Szef Rady Bezpieczeństwa i Obrony ma dane o użyciu przez separatystów rosyjskich pocisków wypełnionych metalowymi lotkami o sile rażenia około 500 metrów, co jest zabronione w myśl międzynarodowych konwencji. Ołeksandr Turczynow zaznaczył, że przywiezioną z Rosji broń obsługują rosyjscy wojskowi.

Ukraińcy alarmują o intensyfikacji walk w Donbasie. Od początku lipca, w wyniku ataków prorosyjskich bojówkarzy zginęło już ponad 30 ukraińskich wojskowych. Straty poniesione w ostatniej dobie za to trzech zabitych i trzech rannych żołnierzy.

d2dwj7x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dwj7x
Więcej tematów