Trwa ładowanie...

Niewidomy 73-latek robił zakupy w Biedronce. Obsługa odmówiła mu pomocy

Pan Stanisław ma 73 lata i jest niewidomy. W ostatnią sobotę wybrał się do Biedronki za zakupy. Obsługa sklepu odmówiła mu pomocy, na miejscu zjawili się policjanci.

Share
Niewidomy 73-latek robił zakupy w Biedronce. Obsługa odmówiła mu pomocy
Źródło: Facebook.com
d4mxnl0

Do zdarzenia doszło 10 czerwca w Jeleniej Górze. Niewidomy 73-latek robił zakupy w Biedronce, nieopodal swojego domu. Zwykle obsługa pomagała mężczyźnie w zakupach, tym razem jednak pracownicy nie mieli czasu i powiedzieli mężczyźnie, że powinien mieć stałego opiekuna. 73-latek od razu skontaktował się ze Społecznym Rzecznikiem Osób Niepełnosprawnych, który polecił mu zadzwonić na policję. Po kilku minuta patrol pojawił się na miejscu. Funkcjonariusze z komendy w Karpaczu pomogli mężczyźnie w zrobieniu zakupów. Całe zdarzenie zostało nagrane i opisane przez "Gazetę Wrocławską".

"Na miejscu policjanci ustalili, że faktycznie personel sklepu odmówił 73-letniemu mężczyźnie pomocy przy zakupach. W tej sytuacji policjanci postanowili mu pomóc. Zrobili wspólnie zakupu, a w związku z tym, że torba była ciężka, odwieźli go do domu i pomogli sprawunki wnieść do mieszkania" - napisała w komunikacie jeleniogórska policja. Biuro prasowe Biedronki odniosło się do zdarzenia. "Do tej pory temu klientowi wielokrotnie pomagano przy robieniu zakupów. Tego dnia, ze względu na zwiększony ruch (...) pracownicy rzeczywiście byli zajęci bieżącą obsługą osób oczekujących w kolejkach do kas" - czytamy w nadesłanym portalowi Stromeo.tv oświadczeniu. Rzecznik prasowy podkreślił jednak, że pomoc potrzebującym jest obowiązkiem pracowników.

d4mxnl0

Podziel się opinią

Share
d4mxnl0
d4mxnl0
Więcej tematów