Trwa ładowanie...
ycipk-1c1rnc

Niemiecka prasa pisze o "polskich obozach zagłady". Ambasador interweniuje

Skandalicznego zwrotu sugerującego odpowiedzialność Polski za zbrodnie III Rzeszy użyto tym razem na łamach dziennika "Die Rheinpfalz". Publikacja wywołała natychmiastową reakcję ambasadora RP w Niemczech.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ambasador RP w Niemczech Andrzej Przyłębski.
Ambasador RP w Niemczech Andrzej Przyłębski. (East News)
ycipk-1c1rnc

Gazeta opublikowała artykuł o uroczystościach w Nadrenii Palatynacie, związanych z przypadającym w niedzielę Narodowym Dniem Żałoby.

W publikacji użyto stwierdzenia, że Niemcy usiłowali dokonać całkowitej eksterminacji narodu żydowskiego "w polskich obozach zagłady".

- Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie oraz polskie placówki konsularne zawsze będą interweniować w sytuacjach, gdy fałszowana jest historia Polski i gdy szkalowane jest dobre imię Polski i Polaków - powiedział Dariusz Pawłoś, rzecznik prasowy polskiej ambasady w Niemczech cytowany przez portal tvp.info.

ycipk-1c1rnc

Pawłoś podkreślił, że używanie powyższego zwrotu jest niedopuszczalne, a ambasador Andrzej Przyłębski natychmiast zainterweniował domagając się sprostowania nieprawdziwej informacji.

Polski dyplomata podkreślił także, iż obozy koncentracyjne i obozy zagłady były "niemieckimi obozami, zbudowanymi w czasie II wojny światowej przez Niemców na terenie okupowanej przez niemiecką III Rzeszę Polski”.

Gangsterzy na filmie z Beatą Szydło. Radosław Fogiel nie wyklucza pozwu przeciwko TVN

ycipk-1c1rnc

Źródło: tvp.info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-1c1rnc
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1c1rnc

ycipk-1c1rnc
ycipk-1c1rnc