Trwa ładowanie...

Niemiecka prasa pisze o "polskich obozach zagłady". Ambasador interweniuje

Skandalicznego zwrotu sugerującego odpowiedzialność Polski za zbrodnie III Rzeszy użyto tym razem na łamach dziennika "Die Rheinpfalz". Publikacja wywołała natychmiastową reakcję ambasadora RP w Niemczech.
Share
Ambasador RP w Niemczech Andrzej Przyłębski.
Ambasador RP w Niemczech Andrzej Przyłębski.Źródło: East News
d3d1oga

Gazeta opublikowała artykuł o uroczystościach w Nadrenii Palatynacie, związanych z przypadającym w niedzielę Narodowym Dniem Żałoby.

W publikacji użyto stwierdzenia, że Niemcy usiłowali dokonać całkowitej eksterminacji narodu żydowskiego "w polskich obozach zagłady".

- Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie oraz polskie placówki konsularne zawsze będą interweniować w sytuacjach, gdy fałszowana jest historia Polski i gdy szkalowane jest dobre imię Polski i Polaków - powiedział Dariusz Pawłoś, rzecznik prasowy polskiej ambasady w Niemczech cytowany przez portal tvp.info.

d3d1oga

Pawłoś podkreślił, że używanie powyższego zwrotu jest niedopuszczalne, a ambasador Andrzej Przyłębski natychmiast zainterweniował domagając się sprostowania nieprawdziwej informacji.

Polski dyplomata podkreślił także, iż obozy koncentracyjne i obozy zagłady były "niemieckimi obozami, zbudowanymi w czasie II wojny światowej przez Niemców na terenie okupowanej przez niemiecką III Rzeszę Polski”.

Gangsterzy na filmie z Beatą Szydło. Radosław Fogiel nie wyklucza pozwu przeciwko TVN

Źródło: tvp.info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3d1oga

Podziel się opinią

Share
d3d1oga
d3d1oga
Więcej tematów