Trwa ładowanie...
d1wcswe

Niemcy: reforma polityki rolnej UE zamiast dopłat

Główny problem Unii Europejskiej to obecnie fundamentalna reforma polityki rolnej, a nie bezpośrednie dotacje dla rolników z Polski - pisze w poniedziałek niemiecki dziennik Der Tagesspiegel.
Komentator dziennika Christoph von Marschall, popierając stanowisko kanclerza Gerharda Schroedera, który w niedzielę sprzeciwił się bezpośrednim dotacjom dla rolników z państw kandydujących, zauważa, iż na subwencje dla wszystkich faktycznie nie starczy pieniędzy.

d1wcswe
d1wcswe

Zdaniem Christopha von Marschalla, nie wolno dopuścić do tego, by wyroby polskiego rolnika, który nie otrzyma unijnego wsparcia, konkurowały z subwencjonowanymi produktami farmerów unijnych. Komentator przyznaje, że trzeba zapewnić równe warunki konkurencji, ale nie przez poszerzenie systemu dotacji, lecz gruntowną zmianę polityki rolnej.

Trzy lata temu unijny szczyt w Berlinie zdecydował, że właśnie teraz Unia musi rozpocząć tę reformę i o to zabiega kanclerz Gerhard Schroeder. Francja zaś, która najbardziej korzysta na obecnym systemie dopłat, chce obecny stan utrzymać.

Komentator Tagesspiegla sądzi, że właśnie dzięki perspektywie poszerzenia Unii wzrosły szanse zreformowania obłędnej i zbyt kosztownej polityki rolnej. (jask)

d1wcswe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wcswe
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj