Niedziele handlowe sierpień 2021. Tu zrobisz zakupy 29 sierpnia
Niedziele handlowe niebawem mogą stracić na znaczeniu. W związku z informacjami o otwarciu kolejnych marketów we wszystkie niedziele, zakaz handlu będzie mniej dokuczliwy.
Niedziele handlowe to dni długo wyczekiwane. Na 2021 rok przewidziano ich jedynie 7. Zła wiadomość jest też taka, że za nami są już 4 z nich. Zakupy mogliśmy zrobić w ostatnie niedziele stycznia, marca, kwietnia i czerwca.
Najbliższa niedziela handlowa będzie miała miejsce już 29 sierpnia. Oznacza to, że będą wtedy otwarte wszystkie markety, a także lokale w galeriach handlowych. Na kolejną taka okazję przyjdzie nam czekać aż do grudnia, ponieważ to wtedy będą miały miejsce dwie ostatnie niedziele handlowe w tym roku.
Niedziele handlowe 2021. Zakaz handlu już nie taki straszny
Przez ostatnie kilka lat większość konsumentów zdążyła się przyzwyczaić do tego, że zrobienie zakupów w niedzielę nie należy do najłatwiejszych. W ostatnich tygodniach sytuacja zaczęła się jednak zmieniać za sprawą obchodzenia przez duże sieci handlowe zasad zakazu handlu.
W każdą niedzielę zakupy możemy robić w wybranych sklepach sieci Biedronka. Niebawem lista marketów otwartych w każdą niedzielę wydłuży się jeszcze bardziej. Informację o otwarciu swoich sklepów w każdą niedzielę przekazał niedawno Lidl, a w ślad za największymi konkurentami poszedł również Kaufland, który również otworzy swoje sklepy w najbardziej konkurencyjnych lokalizacjach.
Ze względu na otwieranie kolejnych dużych marketów zakaz handlu z tygodnia na tydzień będzie coraz mniej dotkliwy dla osób, które zapomniały o zakupach, lub nie miały kiedy ich zrobić.
Przypominamy, że zgodnie z polskim prawem zakaz handlu nie obowiązuje w:
- placówkach pocztowych,
- sklepach działających na zasadzie franczyzy, np. Carrefour Express, Żabka,
- lokalach gastronomicznych,
- miejscach rozrywki,
- marketach na dworcach,
- sklepach osiedlowych, w których klientów obsługuje właściciel,
- kwiaciarniach,
- aptekach.
Warto pamiętać, że za nieprzestrzeganie obowiązujących przepisów przewidziane są surowe kary. Inspektor może nałożyć na placówkę karę w wysokości 1-5 tys. zł. Sprawa może trafić również do sądu, a tam grzywna wyniesie nawet 100 tys. zł.