Trwa ładowanie...
d33tj6b

Niedziele handlowe 2020. Sklepy otwarte 5 lipca. Czy będzie to niedziela handlowa?

Niedziela handlowa w 2020 roku przypada bardzo rzadko. W kalendarzu pozostały jeszcze tylko trzy takie niedziele na ten rok. Czy 5 lipca to niedziela handlowa? Sprawdź, które sklepy tego dnia będą otwarte.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niedziele handlowe lipiec 2020. Sklepy otwarte 5 lipca. Czy to niedziela handlowa?
Niedziele handlowe lipiec 2020. Sklepy otwarte 5 lipca. Czy to niedziela handlowa? (Materiały WP)
d33tj6b

W 2019 roku mogliśmy zrobić zakupy w każdą ostatnią niedzielę danego miesiąca. W 2020 roku mamy jednak już tylko siedem niedziel handlowych. Niedziela 5 lipca nie będzie handlową.

Niedziele handlowe 2020 – kalendarz

Jest to spowodowane ustawą, która weszła w życie w styczniu bieżącego roku. W jej myśl, sklepy handlowe w 2020 roku mogą być otwarte tylko w siedem wybranych niedziel. Na razie były takie cztery: 26 stycznia, 5 kwietnia tuż przed Wielkanocą, 26 kwietnia i 28 czerwca. W kalendarzu pozostały jeszcze trzy terminy niedziel handlowych: 30 sierpnia, 13 grudnia i przed świętami Bożego Narodzenia 20 grudnia.

d33tj6b

W kwietniu i w grudniu mamy po dwie niedziele handlowe. Z kolei w kilku innych miesiącach nie ma żadnej takiej niedzieli. W lipcu nie będzie zatem żadnej niedzieli handlowej.

Zobacz też: Wybory 2020. Czym jest cisza wyborcza - PKW

Niedziele handlowe lipiec 2020. Sklepy otwarte 5 lipca

5 lipca nie będzie niedzielą handlową. Nie oznacza to jednak, że wszystkie sklepy będą zamknięte i nigdzie nie zrobimy zakupów. Zgodnie z ustawą, z zakazu handlu w niedzielę zwolnione są m. in. te placówki, w których za ladą stanie sam właściciel.

d33tj6b

5 lipca otwarte mogą być zatem: sklepy osiedlowe (jeśli sprzedaje właściciel), stacje paliw, sklepy działające na zasadzie francyzy np. Żabka oraz Carrefour Express (jeśli sprzedaje właściciel konkretnej placówki), apteki i lokale gastronomiczne.

Za nieprzestrzeganie zasad zakazu handlu przewidziane są surowe kary. Placówka może zostać ukarana mandatem w wysokości 1-5 tys. zł. Sprawa może również trafić do sądu, a tam kara wyniesie nawet 100 tys. zł.

d33tj6b

Podziel się opinią

Share

d33tj6b

d33tj6b
Więcej tematów