Nawrocki w Białym Domu. Jest komentarz Kaczyńskiego
Karol Nawrocki, popierany przez PiS kandydat na prezydenta był w czwartek w Waszyngtonie. Spotkał się tam z Donaldem Trumpem i wziął udział w obchodach Narodowego Dnia Modlitwy w Ogrodzie Różanym Białego Domu. Wizytę tę skomentował prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Karol Nawrocki był w czwartek jednym z gości odbywającego się w Ogrodzie Różanym spotkania z przywódcami religijnymi, podczas którego wystąpił prezydent Donald Trump. Rozmawiał później z sekretarzem stanu USA Markiem Rubio i kongresmenem Jimem Jordanem. Spotkał się także m.in. z przewodniczącym Izby Reprezentantów Mike'iem Johnsonem, sekretarzem stanu Marco Rubio, szefową gabinetu Donalda Trumpa Susie Wiles, a także z sekretarzem zdrowia Robertem Kennedym jr. i innymi kongresmenami.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Wojna celna Trumpa. Zapytaliśmy w Sejmie, co czeka polskich przedsiębiorców
Jednak najwięcej emocji wzbudziło, spotkanie, którego - jak sam stwierdził Karol Nawrocki - "nie było w agendzie". Chodzi o wizytę w Gabinecie Owalnym i rozmowę z Donaldem Trumpem.
Jest komentarz Kaczyńskiego
Odniósł się do niego na swoim profilu na platformie X prezes PiS Jarosław Kaczyński.
"Dobry dzień dla Polski" - napisał Kaczyński i zamieścił wspólne zdjęcie Nawrockiego i prezydenta Trumpa.
Wcześniej szef sztabu Karola Nawrockiego, poseł PiS Paweł Szefernaker informował, że kandydat popierany przez PiS uda się do USA. Wówczas podał jedynie, że Nawrocki 3 maja odwiedzi amerykańską Polonię i weźmie udział w paradzie z okazji Dnia Konstytucji 3. Maja w Chicago.