Qaqwqwrqw

Narada w PiS. Nieoficjalne informacje

Trwa posiedzenie klubu PiS. Politycy rozmawiają o strategii politycznej i większym zaangażowaniu w terenie parlamentarzystów - Potrzebna jest większa dyscyplina i mobilizacja - mówi osoba z PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na posiedzeniu klubu PiS ma zostać wypracowana strategia na najbliższe tygodnie kampanii
Na posiedzeniu klubu PiS ma zostać wypracowana strategia na najbliższe tygodnie kampanii (PAP, Fot: Jacek Turczyk)
Qaqwqwrqw

Do nieoficjalnych informacji o posiedzeniu klubu dotarł portal 300polityka. Jak mówi anonimowo osoba z kierownictwa partii, w PiS panuje przekonanie, że dwie ostatnie konwencje sprawiły, że inicjatywa jest po ich stronie.

Chodzi o imprezę inaugurującą kampanię przed wyborami do Parlamentu Europejskiego oraz event w Jasionce pod Rzeszowem. PiS już szykuje kolejne w sobotę - w Katowicach.

Qaqwqwrqw

PiS przejmuje inicjatywę

Na pierwszej z konwencji, prezes PiS "rozbił bank" obietnicami socjalnymi, które nazwano "piątką Kaczyńskiego". Padły obietnice m.in. 500 plus na pierwsze dziecko, zniesienia VAT dla młodych, przywrócenia połączeń PKS i PKP oraz trzynastej emerytury dla seniorów. Rząd przedstawi odpowiednie projekty na specjalnie zwołanym posiedzeniu.

Zobacz także: Burza wokół karty LGBT+. Marek Borowski komentuje

Qaqwqwrqw

PiS nadał też ton kampanii za sprawą konwencji w Jasionce, gdzie Kaczyński wezwał do obrony przed "zamachem na polskie rodziny". Prezes partii rządzącej przestrzegał, by rozróżniać tolerancję od afirmacji, która sprawia, że pewne zjawiska się rozszerzają. Wspomniał o "bardzo wczesnej seksualizacja dzieci".

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw