Trwa ładowanie...
d4jdlh8

Napieralski: jednodniowe, 23 października!

SLD opowiada się za tym, by jesienne wybory parlamentarne odbyły się 23 października - powiedział po spotkaniu z prezydentem Bronisławem Komorowskim szef Sojuszu Grzegorz Napieralski. Jak dodał, wybory z powodu trudnej sytuacji gospodarczej powinny być jednodniowe.

d4jdlh8

- Przedstawiłem prezydentowi, że najlepszą datą wyborów byłby 23 października. Uważamy, że dzień wyborów jest świętem demokracji, inne święto państwowe nie powinno tego święta demokracji zakłócać - powiedział Napieralski po rozmowie z Komorowskim.

Dodał, że opowiada się też za tym, "aby szukać mechanizmów zwiększania frekwencji, ale w tej sytuacji politycznej, a przede wszystkim gospodarczej i budżetowej dodatkowe miliony złotych wydane na dodatkowy dzień wyborów mogłyby być bardzo źle przez Polaków odebrane".

Szef SLD stwierdził, że brakuje pieniędzy na wszystko, więc powinniśmy to także brać pod uwagę i stworzyć możliwość przeprowadzenia wyborów tylko w jeden dzień - 23 października.

Według Napieralskiego, również Komorowski w trakcie rozmowy przyznał, że kwestie finansowe związane z przeprowadzeniem wyborów są bardzo ważne. Jak informowała w ubiegłym tygodniu Kancelaria Prezydenta, według PKW koszt wyborów jednodniowych to około 90 mln zł, zaś dwudniowych - około 130-140 mln zł.

d4jdlh8

Napieralski był pytany o zapowiedź PiS zaskarżenia do Trybunału Konstytucyjnego Kodeksu wyborczego, m.in. właśnie w związku ze znajdującym się w nim przepisem umożliwiającym dwudniowe głosowanie.

Szef Sojuszu odpowiedział, że on woli "konsultować, rozmawiać i wyciągać z tego wnioski niż pisać jakiś dokument do Trybunału Konstytucyjnego". - Bo uważam, że możliwe jest tutaj porozumienie i nikt na pewno nie będzie szedł na zwarcie, a wierzę głęboko, że na żadne zwarcie ani kłótnię polityczną wokół terminu, dwudniowych czy jednodniowych wyborów, nie będzie szedł pan prezydent - mówił Napieralski.

d4jdlh8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jdlh8
Więcej tematów