Trwa ładowanie...

Sondaż po ogłoszeniu Polskiego Ładu. PiS z wyraźną przewagą, Hołownia z dużym wzrostem

Jarosław Kaczyński ma powody do zadowolenia. W najnowszym sondażu PiS ma wyraźną przewagę nad rywalami. Wraz z koalicjantami może liczyć na poparcie 34,4 proc. wyborców. Ugrupowanie Szymona Hołowni szybko zdobywa kolejnych zwolenników. Z kolei Koalicja Obywatelska traci.

Share
Najnowszy sondaż. PiS deklasuje politycznych rywali
Najnowszy sondaż. PiS deklasuje politycznych rywaliŹródło: East News
d41loyk

Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanie na pierwszym miejscu. Z najnowszego sondażu IBRiS dla "Wydarzeń" Polsatu wynika, że gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, Zjednoczona Prawica mogłaby liczyć na poparcie na poziomie 34,4 proc. To wynik o 2 pkt proc. lepszy niż w poprzednim, analogicznym badaniu.

To pierwsze takie badanie po ogłoszeniu przez PiS Polskiego Ładu.

d41loyk

Na drugim miejscu jest Polska 2050 Szymona Hołowni. Może liczyć na poparcie 20,4 proc. badanych, co oznacza wzrost o 4,7 pkt proc. w stosunku do poprzedniego badania.

Koalicja Obywatelska nie ma się z czego cieszyć. W porównaniu z poprzednim badaniem, przeprowadzonym miesiąc temu, odnotowała spadek o 2 pkt. proc. Znalazła się na trzecim miejscu z poparciem 14,2 proc. ankietowanych.

Lewica może liczyć na poparcie 9,5 proc. wyborców, a Konfederację popiera 6,9 proc. ankietowanych. Na kolejnym miejscu znalazła się Koalicja Polska-PSL z wynikiem 5,2 proc.

Z badania wynika także, że gdyby Solidarna Polska i Porozumienie wystartowały poza koalicją, PiS nadal wygrałby wybory z poparciem na poziomie 29,6 proc. Jednak zarówno Porozumienie (2,6 proc.), jak i Solidarna Polska (1,7 proc.) znalazłyby się poniżej progu wyborczego.

d41loyk

52 proc. badanych zadeklarowało, że weźmie udział w wyborach, do urn nie poszłoby 40 proc. respondentów. Niezdecydowanych było 7 proc.

Jarosław Kaczyński o swoim następcy. Reakcja Jarosława Sellina

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d41loyk

Podziel się opinią

Share
d41loyk
d41loyk
Więcej tematów