Trwa ładowanie...

"Na kolana i do ust". Lawina krytyki po wpisie księdza

Proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy Roman Kneblewski zamieścił na swoich profilach na Facebooku i Twitterze zdjęcie z mszy, na której widać małego chłopca w czasie eucharystii. Fotografię podpisał: "po katolicku: na kolanach i do ust, a na rękę co najwyżej trzciną", wywołując tym samym ogromne emocje.
Share
Fragment zdjęcia opublikowanego w sieci.
Fragment zdjęcia opublikowanego w sieci.Źródło: Facebook.com, Fot: Roman Adam Kneblewski
dgwf05h

Wpis księdza skomentowano i udostępniono setki razy. Podpis dotyczy jednego ze sposobów przyjmowania komunii, jednak wiele osób odebrało go jako kontrowersyjną prowokację.

   facebook
Źródło: facebook

- Tuż po ogłoszeniu "rejestru Ziobry", do którego cudem (dokonanym przez św. Pedomisia z Belgii) nie wpisano księży-pedofilów, ks. Kneblewski robi sobie takie żarciszki na Twitterze - napisał na swoim profilu pisarz Jacek Dehnel.

dgwf05h

- Ksiądz Roman Kneblewski potwierdza, że po katolicku jest brać na kolanach do ust, bo "na rękę co najwyżej trzciną". Czyli wiemy jak biorą księża. A Państwo? - komentują inni internauci i pytają, z czym kojarzy się dany wpis.

Kneblewski znany jest z zaangażowania politycznego. Do opinii publicznej często trafiają jego kontrowersyjne słowa, w których określał uchodźców jako "islamskich najeźdźców", atakował imigrantów, nazywał aktywistów i sympatyków Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy "fałszywymi dobroczyńcami", zaś związki pozamałżeńskie określał jako "szatańskie miłosierdzie".

W 2017 roku Kneblewski dostał zakaz wypowiadania się na tematy polityczne przez biskupa Jana Tyrawę. Kilka dni po później napisał jednak felieton dla "narodowo-katolickiego" periodyku "Polska Niepodległa", w którym atakował m.in. polityków Platformy Obywatelskiej.

dgwf05h

Podziel się opinią

Share
dgwf05h
dgwf05h
Więcej tematów