Trwa ładowanie...
d1tda29

MSZ Ukrainy zaniepokojone incydentem w Moskwie

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy wyraziło w poniedziałek zaniepokojenie z powodu incydentu, do którego doszło w niedzielę przed ukraińskim Instytutem Kultury w Moskwie.

d1tda29
d1tda29

Liczymy, że organizatorzy i wykonawcy tego przestępczego wybryku będą szybko wykryci i pociągnięci do odpowiedzialności. Mamy nadzieję, że rosyjskie władze zrobią wszystko, aby podobne prowokacje nie powtórzyły się w przyszłości - napisano w oświadczeniu MSZ Ukrainy.

Według doniesień ukraińskich mediów, w niedzielę w Moskwie dwie zamaskowane osoby rzuciły w stronę ukraińskiego Instytutu Kultury koktajle Mołotowa i ulotki o antyukraińskiej treści. Nikomu nic się nie stało. Niewielki pożar został szybko ugaszony przez milicjantów i pracowników Instytutu. Sprawcy zdołali uciec.

W rozrzuconych ulotkach poinformowano, że akcję zorganizowano na znak protestu przeciwko nieumyślnemu zestrzeleniu 4 października przez ukraińską obronę przeciwlotniczą rosyjskiego samolotu pasażerskiego, a także przeciwko polityce Kijowa wobec Sewastopola - miasta na ukraińskim Krymie, gdzie Rosjanie dzierżawią bazę dla swojej Floty Czarnomorskiej. Ponadto na ulotkach znalazły się pogróżki pod adresem władz Ukrainy i mieszkających w Moskwie Ukraińców.

4 października wystrzelona w trakcie ćwiczeń z rosyjskiego poligonu na Krymie ukraińska rakieta S-200 omyłkowo trafiła w rosyjski samolot pasażerski Tu-154 lecący z Tel Awiwu do Nowosybirska. Zginęło 78 osób - głównie obywateli Izraela. (aka)

d1tda29
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tda29
Więcej tematów